Otwarto nową kawiarenkę dla seniorów

0

PIASECZNO Przy ul. Szkolnej 6 w Piasecznie działa Środowiskowy Klub Seniora pod auspicjami oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nie tylko rozwija on zainteresowania starszych osób, ich talenty i pasje, ale też sprzyja integracji. Ma temu służyć m.in. nowo otwarta kawiarenka


Kawiarenka dla seniorów otwarta jest w każdy wtorek od godz. 10 do 14. Każdy może w tym czasie wpaść na bezpłatną kawę czy herbatę, wymienić plotki z sąsiadami, uzyskać niezbędne informacje, czy zgłosić pilne potrzeby, jak potrzebę drobnych napraw hydraulicznych czy poprawek krawieckich. Na miejscu zaplanowano także lekcje obsługi smartfona. Środowiskowy Klub Seniora przy ul. Szkolnej działa od półtora roku i liczy 96 członków. Organizuje liczne spotkania, warsztaty oraz przedsięwzięcia kulturalne.
W najbliższych miesiącach planujemy też cykl wykładów dla seniorów, które będą odbywały się w sali widowiskowej CEM – mówi Bogdan Pawlak, przewodniczący oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. – Z kolei w ramach aktywności fizycznej zaczynamy zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe w budynku GOSiR-u. Klub cały czas się rozwija i już planujemy nowe aktywności.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię