Otwarto nową kawiarnię w CEM

0

PIASECZNO Dziś w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie swoją działalność zainaugurował nowy lokal gastronomiczny – kawiarnia Jukali

Kawiarnia jest, póki co, czynna codziennie od godziny 11 do 19, choć w przyszłości godziny funkcjonowania lokalu ulegną najpewniej zmianie. Nazwa „Jukali” wywodzi się od tytułu poematu Kurta Weilla traktującego o tęsknocie za normalnością. A czego można skosztować na miejscu? Na razie jest zdecydowanie „na słodko”.
– Mamy pyszną kawę z warszawskiej palarni Java, lody naturalne od Sukry oraz pyszne, świeże ciasta – mówi Dagmara Darownia, która prowadzi kawiarnię razem ze swoją siostrą. – Ofertę będziemy rozszerzać na bieżąco w zależności od zapotrzebowania.
Dla osób szczególnie zwracających uwagę na dietę przygotowano również wegańskie ciasta, w tym także produkty bezglutenowe – jak np. wafelek do lodów.
Na miejscu można poczytać książkę, a w przyszłości w Jukali będą się również odbywać różne wydarzenia kulturalne. Planowane jest już oficjalne otwarcie kawiarni, ale jeszcze nie jest znany jego dokładny termin. Najprawdopodobniej odbędzie się ono w sobotę 13 czerwca.
– Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! – zachęca Dagmara Darownia.


Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię