Otwarto pierwszy w gminie wybieg dla psów

0

GÓRA KALWARIA W piątek rano między ulicą Budowlanych, a zakończeniem Kilińskiego tuż obok szkoły otwarto ogrodzony skwer, który ma pełnić funkcję wybiegu dla psów. Jako pierwszy skorzystał z tego miejsca buldog francuski Dogo, który przybył na wybieg w towarzystwie swojej właścicielki – pani Ani


Pomysł stworzenia na terenie gminy wybiegu dla psów nie jest nowy. Już dwa lata temu projekt taki zgłoszono w ramach budżetu obywatelskiego, jednak nie doczekał się on realizacji, ponieważ wskazana działka wykluczała taką inwestycję. Dyskusja na temat wybiegu powróciła pod koniec ubiegłego roku, kiedy to radni dyskutowali na temat tegorocznego budżetu. Wówczas burmistrz przyznał, że jest za budową wybiegu, ale pod warunkiem że uda się pozyskać na niego środki od prywatnych sponsorów. Tak też się stało. Inwestycja kosztowała 40 tys. zł, ale gmina dołożyła do niej tylko 15 tys. zł. Jako lokalizację wskazano skwer przy ulicy Budowlanych, który jakiś czas temu został uporządkowany w ramach projektu „Zielona Góra Kalwaria”. Przeznaczony dla czworonogów teren został podzielony na dwie strefy: rekreacji i wolnego wybiegu. Oprócz urządzeń do zabawy ustawiono na nim także kosze na psie odchody oraz miski na wodę. Wybieg jest dostępny przez całą dobę.
– Apelujemy do mieszkańców, aby dbali o to miejsce i sprzątali po swoich pupilach – mówi Piotr Chmielewski, rzecznik ratusza.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię