Otwarto plac zabaw…dla psów

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Przy ulicy Chylickiej udostępniono wybieg dla psów. Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego

Na ogrodzony teren można wchodzić z psami bez smyczy. Te, które nie figurują w wykazie agresywnych mogą biegać również bez kagańca. Właściciele zobowiązani są do sprzątania po swoich czworonogu. Plac wyposażony jest w kilka urządzeń służących do tresury psów.
– Lokalizacja jest trochę niefortunna, ale cieszymy się, że ten wybieg powstał – mówi Ewa Kacprowicz, pomysłodawczyni inwestycji. – Ludzie z Grapy i Jeziorny też potrzebują przestrzeni dla swoich psów. Chcieliśmy by wybieg powstał bliżej Parku Zdrojowego, ale gmina nie chciała takiej lokalizacji zaakceptować. Ostatecznie powstał tutaj, przy ul. Chylickiej. Trochę na uboczu, ale ludzie dojeżdżają tu z psami samochodami.
Pomysł by zrobić w ramach budżetu obywatelskiego wybieg dla psów nie wszystkim przypadł do gustu.
– Wiem, że niektórzy byli sceptyczni – przyznaje Ewa Kacprowicz. – Trzeba jednak zrozumieć, że mamy różne hobby i różne potrzeby. Place zabaw dla dzieci ich nie wyczerpują. Tutaj będą się spotykać miłośnicy psów z całej gminy. Myślimy o tym by kolejny wniosek do budżetu obywatelskiego dotyczył budowy placu zabaw dla dzieci. Obok zostało jeszcze sporo miejsca – nasza rozmówczyni wskazuje na sąsiednią niezabudowaną działkę. – Byłby trochę dalej od ulicy, co zwiększałoby bezpieczeństwo.
Wybieg dla psów przy ul. Chylickiej jest drugim takim obiektem w powiecie piaseczyńskim. Pierwszy powstał na Józefosławiu przy ul. Cyraneczki.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię