Otwarto przedszkole w Jaroszowej Woli

0

PRAŻMÓW W piątek 23 lutego oficjalnie otwarto przedszkole publiczne w Jaroszowej Woli. W przestronnym i nowoczesnym obiekcie zmieści się 150 przedszkolaków i 32 dzieci do 2,5 roku życia, które będą uczęszczać do znajdującego się w budynku żłobka. Placówka kosztowała około 22 mln zł


Uroczystość zaczęła się od przecięcia wstęgi i poświęcenia obiektu przez proboszcza parafii w Kędzierówce.
Zamknęliśmy tym przedszkolem pewien cykl oświatowy – mówił Jan Adam Dąbek, wójt Prażmowa. – To przedszkole było potrzebne, bo nasza gmina prężnie się rozwija. Dzieci to nasza przyszłość, a jakość edukacji jest naszym priorytetem. Myślę, że każdy samorząd chciałby mieć taki obiekt. Nie jesteśmy bogatą gminą. Musieliśmy włożyć naprawdę sporo wysiłku, żeby pobudować tę placówkę.

Wójt Dąbek podkreślił, że obiekt jest w pełni ekologiczny, a ogrzewanie bazuje na pompach ciepła i fotowoltaice. List z gratulacjami w imieniu marszałka województwa Adama Struzika odczytał Józef Zalewski. Następnie wójt Dąbek podziękował wszystkim, którzy mieli udział w budowie przedszkola. Na końcu wręczył klucz do placówki jego dyrektorce – Krystynie Otrębie-Kurasiewicz.
To niezwykle ważna inwestycja dla lokalnej społeczności – mówiła pani dyrektor. – Teraz widać, że obietnice budowy tego obiektu nie były słowami rzucanymi na wiatr. Przedszkole jest bardzo nowoczesne i ma wiele udogodnień. Myślę, że to miejsce będzie bardzo dobrze służyło naszym dzieciom.

Ten dzień jest niezwykły i wzruszający – mówiła posłanka Bożena Żelazowska. – Razem z panem posłem Piotrem Kandybą gratulujemy państwu takiego obiektu. W prezencie przywieźliśmy książeczki, kredki i pomoce dydaktyczno-naukowe dla dzieci.
Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz podkreśliła, że w Prażmowie zawsze przywiązywano dużą wagę do rozwoju oświaty.
To przedszkole sporo kosztowało, ale inwestycja w dzieci to najlepsza inwestycja – podsumowała. Następnie zaproszeni na uroczystość goście zostali poczęstowani tortem, po którym odbył się koncert wokalno-instrumentalny. Po części artystycznej Krystyna Otręba-Kurasiewicz oprowadziła wszystkich po nowym przedszkolu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię