Otwarto Punkt Interwencji Kryzysowej. Znajdą w nim pomoc pokrzywdzeni i bezbronni

0

LESZNOWOLA Dziś w Mrokowie otwarto zamiejscowy Punkt Interwencji Kryzysowej, w którym będą mogły szukać pomocy m.in. osoby doświadczające przemocy w rodzinie


Pierwsze osoby potrzebujące pomocy punkt ma przyjąć już w najbliższy poniedziałek

Punkt znajdujący się w budynku przy ul. J. Górskiego 4a powstał na wniosek radnych gminnych i powiatowych. Jest on nieformalną filią Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, znajdującego się w Górze Kalwarii.
– To miejsce ma służyć przede wszystkim mieszkańcom Lesznowoli i Tarczyna – mówił podczas ceremonii otwarcia Łukasz Kopytowski, dyrektor POIK-u. – Chciałbym żeby tego typu ośrodki działały w każdej gminie na terenie powiatu.
Na uroczystości obecna była także wójt Lesznowoli, Maria Jolanta Batycka-Wąsik, która podkreśliła, że bardzo cieszy się z podjętej inicjatywy.
– Myślę, że nasi mieszkańcy też będą z niej zadowoleni – dodała. – XXI wiek generuje wiele różnorodnych potrzeb, cieszę się, że będziemy mogli wskazywać ten adres osobom z problemami.

Ewa Lubianiec wzięła udział w ceremonii przecięcia wstęgi

Jedną z inicjatorek powstania placówki była Ewa Lubianiec, radna powiatowa, z zawodu psycholog.
– To miejsce pozwoli nieść pomoc wielu ludziom – mówiła. – Dziękuję pani wójt, że zareagowała z życzliwością i zrozumieniem na naszą prośbę, dotyczącą udostępnienia tych pomieszczeń.
Po przecięciu wstęgi można było obejrzeć zaadaptowaną przestrzeń. Osoby w potrzebie będą mogły umawiać się tu na spotkania z psychologami, a także psychiatrą i prawnikiem. Na miejscu nie będzie natomiast hostelu, w którym mogłyby schronić się ofiary przemocy (taki hostel funkcjonuje w Górze Kalwarii). Z Punktu Interwencji Kryzysowej mogą korzystać osoby, które padają ofiarą rodzinnych konfliktów, mają myśli samobójcze, są ofiarami przemocy seksualnej, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub dotknęło ich wydarzenie losowe, z którym nie potrafią sobie poradzić. Mogą zgłaszać się tu także dzieci, które doświadczyły przemocy lub zostały wykorzystane seksualnie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię