Otwarto Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży

0

TARCZYN W środę i udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz zaproszonych gości, przy ul. Rynek 27 w Tarczynie otwarto oddział dzienny Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży


Jakość zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży cały czas się obniża – mówiła burmistrz Barbara Galicz. – Specjaliści z tego centrum będą pomagali dzieciom i rodzicom w naturalnym środowisku. Jestem przekonana, że gdy ośrodek znajdzie się już w sektorze publicznej ochrony zdrowia będzie dobrze służył wszystkim młodym ludziom.
Sporo o działalności Tarczyńskiego Centrum Medycznego (SPZOZ), w ramach którego ma funkcjonować ośrodek, mówił jego dyrektor Arkadiusz Stępniewski. Podkreślał on doskonałą współpracę gminy z TCM oraz wsparcie z Ministerstwa Rozwoju i Funduszy Europejskich, które zaowocowało powstaniem oddziału dziennego w Tarczynie w ramach Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.
– Cieszymy się, że w tych trudnych czasach, gdy wiele dzieci zmaga się z trudnościami natury psychicznej, w naszym mieście powstał tak nowoczesny ośrodek – mówił dyrektor Stępniewski. – Umożliwi on świetnym specjalistom jeszcze skuteczniejsze oddziaływanie terapeutyczne na młodych pacjentów.
Dyrektor mówił też o rozwoju SP ZOZ. Przychodnia zaczynała od niewielkiego POZ-tu, a dziś zatrudnia niemal 500 osób i ma 60 poradni. W samym dziale psychiatrii pracuje blisko 100 osób.
– Otwarcie tego oddziału to kolejny ważny krok w rozwoju naszej placówki – podkreślił Arkadiusz Stępniewski. – Tym bardziej, że psychiatria to szczególna dziedzina, bo właśnie od zdrowia psychicznego zależy nasze funkcjonowanie w codziennym życiu.
Ewa Lubianiec z zarządu powiatu piaseczyńskiego przypomniała prowadzone na naszym terenie liczne działania związane z zapewnieniem opieki psychologicznej dla dzieci i młodzieży.

– Cieszę się, że jedno z ogniw tego złożonego projektu, którym jest ten obiekt, zacznie działać, żyć i pomagać dzieciom – dodała. Z kolei były marszałek senatu Stanisław Karczewski podkreślił, że wielu młodych ludzi jest uzależnionych od internetu, przez co traci kontakt z rzeczywistością.
– Zagrożeń z tym związanych jest naprawdę sporo – mówił. – Dlatego takie miejsca jak to, są potrzebne.
Następnie odbyło się przecięcie wstęgi i poświęcenie ośrodka. Na końcu zaproszeni goście mogli obejrzeć przygotowane na przyjęcie małych pacjentów pomieszczenia.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię