Otwarty trening z Różalem

0

PIASECZNO X Fight Piaseczno, jeden z czołowych klubów kickboxingu w Polsce, zorganizował otwarty trening, który poprowadził Marcin Różalski – polski zawodowy kick-boxer i zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi ciężkiej

Jak można się było spodziewać, zajęcia z Mistrzem Świata organizacji ISKA z 2007 i WKA z 2008 w formule K-1 oraz Międzynarodowym Mistrzem KSW wagi ciężkiej z tego roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszyscy obecni bardzo szybko mogli się przekonać, że o ile w ringu uchodzi za prawdziwego fightera, to poza nim Marcin Różalski – wyróżniający się z pewnością swoim wyglądem (z licznymi tatuażami) – okazał się być niezwykle sympatycznym, kontaktowym i zupełnie normalnym człowiekiem.
Trening rozpoczął od przedstawienia się i podkreślenia, że tego wieczoru nikt nie powinien traktować zajęć ze zbyt dużą agresją, a podejść do nich zdecydowanie bardziej w formie zabawy. Po poprowadzeniu tradycyjnej rozgrzewki ćwiczący dobrali się w pary, choć nie wszyscy mieli tego wieczoru odpowiedni sprzęt w postaci rękawic bokserskich. Nie uszło to zresztą uwadze prowadzącego.

– Na basen jak idziesz to też przychodzisz bez sprzętu? – zwrócił się do młodego adepta sztuk walki. – Idziesz pływać bez majtek?
W dalszej kolejności Różal skoncentrował się głównie na pokazaniu ćwiczącym różnych technik walk w obronie, kontrze oraz szukaniu miejsca do trafień. Następnie przez cały czas czujnie przyglądał się trenującym i na bieżąco korygował popełniane przez nich błędy.
Organizatorem otwartego treningu był Michał Jabłoński – wielokrotny Mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata i zawodowy Mistrz Europy), który zna się z Różalem prywatnie od wielu lat.
– Dobrze się ze sobą dogadujemy – mówi Michał Jabłoński, trener X Fight Piaseczno. – Mieliśmy nawet kiedyś taką śmieszną przygodę. Kolega zalał do diesla benzynę, stanęliśmy w środku autostrady i spędziliśmy 15 godzin na CPN’ie. Nie znam Marcina ze złej strony. Bez problemu przyjął moje zaproszenie żeby poprowadzić otwarty trening w Piasecznie. Kickboxing polecam każdemu, bo sporty walki wyciągają z człowieka ukrytą siłę ze zdwojoną mocą.
Warto podkreślić, że na treningu pojawił się również Jurek „Juras” Wroński – kick-bokser oraz raper i producent muzyczny, ośmiokrotny mistrz Polski, dwukrotny wicemistrz świata i zdobywca Pucharu Świata w kick-boxingu, który specjalizuje się zwłaszcza w technikach obrotowych.
– Dzisiejszy trening uważam za bardzo udany – mówi Jakub Sobala, zawodnik X Fight Piaseczno. – Gościliśmy i trenowaliśmy pod okiem elity sportów walki nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Uważam to za dobry wstęp do nowo powstałej sekcji twardych formuł kickboxingu w Piasecznie.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię