Otworzą kino samochodowe. Powinno być czynne od wakacji!

0

GÓRA KALWARIA Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii planuje uruchomienie na placu Piechoty, znajdującym się na terenie byłej jednostki wojskowej, kina samochodowego. Trwa uzgadnianie repertuaru i dopinanie szczegółów technicznych


Z obliczeń wynika, że na placu zmieści się jednocześnie 66 samochodów. Filmy będzie można oglądać na ekranie, zaś dźwięk odbierać przez samochodowe radio, co ma umożliwić działający na odpowiedniej częstotliwości transmiter.
– Już wcześniej myśleliśmy o uruchomieniu kina, ale uniemożliwiły to obostrzenia rządowe związane z pandemią koronawirusa – mówi Monika Zacharkiewicz z ośrodka kultury.
– Teraz zostały one „poluzowane” i pojawiła się taka możliwość. Chcemy, aby kino samochodowe zaczęło działać jak najszybciej. Jesteśmy w trakcie przygotowywania repertuaru.
Jest duża szansa, że znajdą się w nim amerykańskie klasyki, jak Pulp Fiction czy Blues Brothers, ale także kilka nowości. Kino samochodowe będzie odpłatne.
– Nie chcemy jednak na tym zarabiać, planujemy tak wycenić bilety, aby zwróciły się nam poniesione koszty – dodaje Monika Zacharkiewicz.

CZYTAJ TAKŻE:  Rozpoczęcie sezonu foodtruckowego!

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię