Otworzą Kościuszki i sięgną do portfeli kierowców! Za dłuższe parkowanie w centrum miasta zapłacimy

3

PIASECZNO Jeszcze nie otwarto remontowanego odcinka ul. Kościuszki, a już pojawiły się parkomaty zapowiadające strefę płatnego parkowania w Piasecznie

W lipcu radni zdecydowali, że w centrum miasta kierowcy będą płacili za możliwość pozostawienia pojazdu. Bezpłatne ma być pierwsze 45 minut parkowania. W strefie płatnego parkowania mają znaleźć się miejsca postojowe wzdłuż ul. Rynkowej (na razie, ze względu na spór sądowy, nie będą tam pobierane opłaty) od Placu Piłsudskiego do ul. Zgoda. Zapłacimy też za parkowanie przy ul. Tadeusza Kościuszki, od Placu Piłsudskiego aż do ul. Wschodniej a także przed urzędem miasta, pomiędzy ul. Kościuszki a Sierakowskiego. Na samej Sierakowskiego płatne mają być miejsca postojowe przylegające do skweru Kisiela.
Pierwsza godzina będzie kosztowała 2,5 zł, druga – 3,00 zł, trzecia 3,50 zł, czwarta i każda kolejna – 2,50 zł. Dla mieszkańców strefy przewidziano pobieraną z góry, roczną opłatę abonamentową w wysokości 120 złotych. Będzie też można uiścić miesięczną opłatę abonamentową bez zastrzeżenia stanowiska parkingowego za 300 złotych.
Od kiedy będziemy korzystać z parkomatów?
– Będzie to uzależnione od udostępnienia alternatywnych bezpłatnych miejsc postojowych – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – W ciągu najbliższych dni wydamy komunikat w tej sprawie.

AB

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię