Otworzą przejazd przez rynek, wyłączą fontannę

0

PIASECZNO To już ten czas: wraz z końcem sezonu letniego zostaje otwarty przejazd przez rynek od strony północnej. Gmina „zakręci” też niedługo wodę w fontannie na placu Piłsudskiego


Przejazd przez rynek ma być drożny od 2 listopada

Zamykanie wiosną przejazdu przez rynek miejski wielu kierowcom przeszkadza, bo aby zawrócić, jadąc ulicą Warszawską, muszą dojechać aż do Młynarskiej. Od lat jednak ta praktyka jest stosowana ze względów bezpieczeństwa, bo gdy robi się ciepło na rynku pojawia się wielu mieszkańców, w tym dzieci. Stara organizacja ruchu ma obowiązywać do końca października. Jak informuje Włodzimierz Rasiński, kierownik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego, zagradzające wjazd od Warszawskiej donice z kwiatami mają zniknąć zaraz po Wszystkich Świętych, a więc 2 listopada.
Niedługo zostanie „osuszona” także miejska fontanna. – Na razie jest nieczynna w deszczową pogodę – mówi Łukasz Wyleziński z gminnego wydziału promocji. – Na stałe zostanie wyłączona na okres zimowy, kiedy nadejdą pierwsze mrozy.
Z powrotem fontanna zostanie uruchomiona prawdopodobnie w maju. I nie będzie jedyna. Drugi wodotrysk ma działać od wiosny na zrewitalizowanym skwerze Kisiela.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię