Otworzą Puławską, przejadą autobusy

7

PIASECZNO Autobusy transportu zbiorowego powrócą na przebudowaną ulicę Puławską w Piasecznie

 1 września 2021 roku przywrócony zostanie przystanek Szkolna 01 dla linii 709. Dojedzie tam co drugi autobus tej linii. Pozostałe pojadą na tymczasową pętle w ul. Żytniej. Autobusy linii L wyjadą przez ul. Młynarską i zatrzymają się również na Szkolna 01. Umożliwi to jednoperonową przesiadkę dla wracających z Warszawy. Dla linii 727, L-2, L-5, L12, L13, L17, L19. L32, L52 otwarcie ul. Puławskiej oznacza przywrócenie tras podstawowych w obszarze miasta. Dla linii L23, L24, L25, L39 oraz L-1 i L-3 nadal obowiązują trasy objazdowe wynikające z trwającej przebudowy ul. Dworcowej.

Szczegółowe informacje zawiera komunikat ZTM Warszawa:

W związku z zakończeniem przebudowy ulicy Puławskiej w Piasecznie, od dnia 1.09.2021 r. (linia nocna od nocy 31.08/1.09) wprowadza się następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

709
w związku z trwającą przebudową ulicy Dworcowej w Piasecznie, w kursach wydłużonych linia będzie kursowała na trasie zmienionej:
w kierunku krańca TARGOWISKO:
METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Puławska – Jana Pawła II – Żytnia – TARGOWISKO
w kierunku krańca METRO WILANOWSKA:
TARGOWISKO – Żytnia – Nadarzyńska – Dworcowa – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Okulickiego – Puławska – METRO WILANOWSKA
Jednocześnie przywraca się kursy skrócone METRO WILANOWSKA <-> SZKOLNA (Piaseczno)

727
Przywraca się trasę podstawową w obu kierunkach

N83
W związku z trwającą przebudową ulicy Dworcowej w Piasecznie, linia będzie kursowała na trasie zmienionej:
w kierunku krańca TARGOWISKO:
DW.CENTRALNY – … – Puławska – Jana Pawła II – Żytnia – TARGOWISKO
w kierunku krańca DW.CENTRALNY:
TARGOWISKO – Żytnia – Nadarzyńska – Dworcowa – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Armii Krajowej – Puławska – … – DW.CENTRALNY

CZYTAJ TAKŻE:  Duet SMOLIK // KEV FOX w Piasecznie!

L-2
Przywraca się trasę podstawową.

L-5
Przywraca się trasę podstawową.

L12
Przywraca się trasę podstawową.

L13
Przywraca się trasę podstawową.

L17
Przywraca się trasę podstawową.

L19
Przywraca się trasę podstawową.

L23
W związku z trwającą przebudową ulicy Dworcowej w Piasecznie linia będzie kursowała na trasie zmienionej:
w kierunku krańca JASNA:
URZĄD MIASTA – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Jana Pawła II – Dworcowa – Nadarzyńska – Towarowa – Dworcowa – … – JASNA
w kierunku krańca ZGODA:
JASNA – … – Dworcowa – Towarowa – Nadarzyńska – Dworcowa – … – ZGODA

L24
W związku z trwającą przebudową ulicy Dworcowej w Piasecznie linia będzie kursowała na trasie zmienionej:
w kierunku krańca KAZIMIERZOWSKA:
URZĄD MIASTA – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Jana Pawła II – Dworcowa – Nadarzyńska – Towarowa – Dworcowa – … – KAZIMIERZOWSKA
w kierunku krańca ZGODA:
KAZIMIERZOWSKA – … – Dworcowa – Towarowa – Nadarzyńska – Dworcowa – … – ZGODA

CZYTAJ TAKŻE:  Nasza praca została nagrodzona

L25
W związku z trwającą przebudową ulicy Dworcowej w Piasecznie linia będzie kursowała na trasie zmienionej:
w kierunku krańca RYNEK:
URZĄD MIASTA – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Gerbera – Księcia Janusza I Starego – … – RYNEK
w kierunku krańca ZGODA:
RYNEK – … – Księcia Janusza I Starego – Gerbera – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Zgoda – ZGODA

L32
Przywraca się trasę podstawową w soboty i święta.

L52
Przywraca się trasę podstawową w soboty i święta.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków SZKOLNA 01, 02 i 03.

Od dnia 1.09.2021 r. linie 727L-2L-5L12L13L17L19L32 oraz L52 będą kursowały na podstawie nowych rozkładów jazdy. Linie 709N83L23L24 i L25 (linia nocna od nocy 31.08/1.08.2021 r.) będą kursowały na podstawie zaktualizowanych, specjalnych rozkładów jazdy.

Źródło www.wtp.waw.pl

7 KOMENTARZE

 1. Może mi ktoś wyjaśnić co wirtuoz malujący ścieżkę rowerową miał na myśli przy skrzyżowaniu Puławskiej z Jana Pawła II ( nagle ścieżka rowerowa z prawej strony przeskakuje na lewą i znika).

  • Bo na przykład będzie miała dalej ciągłość na Puławskiej przez plac Piłsudskiego do ścieżki rowerowej pod sądem a potem do ścieżki rowerowej przy biedronce do ronda solidarności. Po oddaniu tej drogi będzie przebudowywana dalej

  • To takie nawiązanie do bajki “Obelix i Asterix: Misja Kleopatra” – jak patrzę tak – to mnie widać, a jak patrzę tak – to mnie nie widać. Teraz mnie widać, a teraz mnie nie widać, znowu mnie widać i znowu mnie nie widać. Bajkowe miasto?

  • To jest śluza rowerowa, umożliwiająca ominięcie kolejki samochodów i ustawienie się przed nimi na czerwonym świetle. Ułatwia także skręt w lewo.

   • Jechałam ostatnio Puławską samochodem żeby lepiej zobaczyć zmiany ponieważ rowerami ludzie jadą szybciej w końcu mają do dyspozycji dwa pasy a my kierowcy jeden. Z pasa środkowego na skrzyżowaniach mogę skręcać w lewo w prawo a nawet pojechać prosto jeden pas a tyle możliwości. Trzeba tylko bardzo uważać na rowery w martwych punktach auta. Ale jednak coś pozostało bez zmian Puławska dalej jest troszkę jedno kierunkowa i troszkę dwu.

 2. Bardzo dobrze, ale kiedy drugi etap: przeniesienie sądu, policji, siedziby gminy, jak również np PKO i większości sklepów do okolicy gdzie można swobodnie dojechać i zaparkować. Tego nie przewidzieli?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię