Otworzyli basen. Ale bez zjeżdżalni

5

PIASECZNO Od kilku dni można korzystać z otwartego po wakacyjnej przerwie miejskiego basenu w Gminnym Ośrodku Sportu i rekreacji przy ul. Sikorskiego. Niestety, na pływalni nie działa główna zjeżdżalnia oraz popularny słonik, będący atrakcją basenu dla dzieci


– Pływalnia powinna obniżyć cenę biletów, to jedyne wodne atrakcje dla dzieci w całym mieście – mówi Bartłomiej Zacharczuk, który wczoraj był ze swoimi pociechami na basenie. – A tak weszliśmy,i moje dzieci się nudziły. Jestem zniesmaczony tym remontem. Nie wiem, co tam przez miesiąc poprawiano…
Pływalnia w budynku GOSiR-u jest otwarta od początku tego tygodnia. Przeprowadzany co roku, wakacyjny remont objął wymianę drzwi, mycie i odkażanie basenów, malowanie hali, wymianę listew przypodłogowych. Miał zostać wymieniony także węzeł cieplny, ale ze względu na wysokie koszty nastąpi to prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.
– Główna zjeżdżalnia zepsuła się jeszcze przed wakacjami – wyjaśnia Piotr Obłoza, kierownik pływalni. – Pojawiły się w niej nierówności, które spowodowały, że jedno z dzieci się zadrapało. W wakacje nie zdążyliśmy przeprowadzić remontu, bo firmy mają napięte terminy. Zjeżdżalnia zostanie naprawiona we wrześniu.
Piotr Obłoza tłumaczy, że mniejsza zjeżdżalnia w basenie dla dzieci również wymaga remontu, bo pojawiły się na niej pęknięcia. Ta zjeżdżalnia jest dostosowana do basenu o głębokości 40 cm. Tymczasem na GOSiRze w najpłytszym miejscu jest 60 cm. Dlatego też popularnemu słonikowi trzeba było swego czasu przedłużyć trąbę, która po latach użytkowania zaczęła pękać. Teraz trzeba zreperować zabawkę, albo kupić nową, która kosztuje około 5 tys. zł.
– Rozumiem, że osoby przychodzące na basen mogą czuć się zawiedzione – mówi Piotr Obłoza. – Dlatego postaramy się jak najszybciej umieścić przed wejściem ogłoszenie, że póki co zjeżdżalnie są nieczynne.

TW

5 KOMENTARZE

  1. W mieście gdzie pieniędzy jest tyle, że już nie ma pomysłów aby je wydać, trudno znaleźć 5 tys. na słonika? Śmieszne!!!! Osoba zarządzająca basenem powinna poszukać innej pracy. Z basenu w Piasecznie korzystają dzieci ze wszystkich szkół w gminie. Ten kto zapomniał o basenie, zapomniał też że są wybory w tym roku. Za to od początku września stoimy w korkach, bo zaczęły się kolejne remonty ulic. Brawo, brawo. Przy urnie będziemy pamiętać.

  2. a tu jak zwykle SPOŁECZEŃSTWO ROSZCZENIOWE ! ! / bo kupił bilet za 6zł! —– i uważa że mu się wszystko należy widzę ludzi bez czepka długie spodnie (żadko oczywiście ) —regulamin jest ale nie dla niego ! / normalny człowiek jak mu nie pasuje więcej nie chodzi może iść na inny basen albo najlepiej zbudować swój ! // (w osrodkach sportowych trzeba się dostosować) wróciłem z Bułgarii w Aqua za 200,-(3os ,2,5h) cztery zjeżdzalnie nie były czynne i wszyscy byli zadowoleni (nikt nie miał problemu ) //

  3. Korzystam regularnie kilka razy w tygodniu z basenu w Piasecznie od paru lat. Z początkiem lipca zgłosiłam pisemnie Dyrekcji pływalni skargę na zły stan sanitarni-techniczny basenu ( glony i inne zielone żyjątka na płytkach widoczne gołym okiem, opłakany stan sanitarny, ogólnie naprawdę brudny obiekt w całości, ekipa sprzątająca i osoba koordynująca tę ekipę ewidentne lekceważą swoje obowiązki). Przez kolejne dwa miesiace pomino wcześniejszych zapewnień dyrektora basenu nikt do mnie nie raczył sie odezwać z infirmacją co zrobią aby poprawić sytuację. Cytowany w artykule Pan Obłoza w dość lekceważący sposób odpisał mi wkoncu po moim ponagleniu ze np oni w sierpniu tez chcą miec urlopy i jeszcze ze pracownicy chorują podczas przerwy technicznej basenu!!! O zgrozo! To po co robić w takim razie przerwę techniczna!!!
    Generalnie osoby odpowiedzialne za stan na pływalni nie stanęli na wysokości zadania! Sytuacja z dwiema nieczynnymi od ok 3 miesięcy zjeżdżalniami dyskryminuje ich całkowicie!
    M

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię