PIASECZNO Po raz kolejny ruszyła akcja znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego sprzętu, a tym samym ograniczenie kradzieży. W Piasecznie akcja „Oznakuj swój rower” prowadzona jest przez dzielnicowych.


Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „engrawer”, oznaczenia numerycznego oraz rejestracji w bazie danych policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania. Mikroudarowa technologia „engrawera” pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:

CZYTAJ TAKŻE:  120 kg narkotyków w Woli Mrokowskiej. Policja wytropiła grupę rozprowadzającą środki odurzające

• rama roweru pod kierownicą,
• ramię przekładni sprzężone z przekładnią,
• przedni widelec.

W rowerach o znacznej wartości materialnej zaleca się rozważenie możliwości oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany. Elektroniczny formularz zgłoszeniowy oznakowania roweru należy wypełnić przed znakowaniem roweru aby wygenerować niepowtarzalny kod. Kształt cyfr musi być taki, aby każda ich przeróbka była wyraźnie widoczna a ich wysokość nie powinna przekraczać 7 mm. Nie dopuszcza się ponownego znakowania elementów oznakowanych oraz przerabiania naniesionych wcześniej numerów. Uzupełnienie brakującego oznakowania, np. w przypadku wymiany elementów powinno być wykonane tą samą technologią.

CZYTAJ TAKŻE:  120 kg narkotyków w Woli Mrokowskiej. Policja wytropiła grupę rozprowadzającą środki odurzające

Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie:

• dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),
• dowodu zakupu – paragon lub faktura, umowa kupna – sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).

W Piasecznie znakowanie rowerów przeprowadzane jest przez dzielnicowych w 1 i 3 sobotę każdego miesiąca w godzinach 12 – 14. Prosimy o wcześniejsze skontaktowanie się z policjantem.

W komisariatach podległych Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie, termin i miejsce znakowania należy uzgodnić z dzielnicowym lub oficerem dyżurnym danej jednostki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię