Pacjenci z Głoskowa przejdą do Gołkowa

0

PIASECZNO Już od tego piątku 1 grudnia pacjenci korzystający dotychczas z opieki medycznej w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Głoskowie przy ul. Górnej, będą musieli przenieść się do przychodni w Gołkowie. W WOZ Głosków pozostanie jedynie opieka stomatologiczna. Przyczyną zmian, które budzą uzasadnione obawy pacjentów, jest problem ze znalezieniem lekarza


Dyrekcja SZPZLO w Piasecznie zapewnia, że ograniczenie funkcjonowania WOZ w Głoskowie jest czasowe. Mimo to może być uciążliwe, bo dotyczy prawie 2000 pacjentów. Za zmianami stoi niedobór personelu medycznego, a konkretnie problemy ze znalezieniem nowego lekarza (wraz z końcem października lekarz sprawujący podstawową opiekę zdrowotną w WOZ w Głoskowie złożył wypowiedzenie).
Szukaliśmy w zastępstwie lekarza specjalisty, który mógłby objąć powstały z początkiem grudnia wakat – wyjaśnia Gabriela Stradomska, dyrektor SZPZLO. – Nikt nie był jednak zainteresowany naszymi warunkami. Dlatego zostaliśmy zmuszeni do czasowego ograniczenia funkcjonowania przychodni w Głoskowie. Nadal jednak prowadzimy działania zmierzające do przywrócenia pełnej funkcjonalności tej placówce.

Gabriela Stradomska podkreśla, że w ostatnim czasie docierały do niej skargi związane z jakością opieki medycznej świadczonej w WOZ w Głoskowie.
Obowiązujące tam dotychczas standardy wymagają zmiany – podkreśla.
Na razie pacjenci korzystający z przychodni w Głoskowie mają przenieść się do Przychodni Rejonowej nr 2 w Gołkowie przy ul. Skrzetuskiego 17. Od początku grudnia ma przyjmować tam trzech lekarzy oraz dodatkowa pielęgniarka. W WOZ Głosków na dotychczasowych zasadach ma funkcjonować tylko opieka stomatologiczna.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię