Padłe dziki wciąż poszukiwane

0

POWIAT Drugi dzień inspektorzy Służby Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska prowadzą wspólnie z Policją, Strażą Pożarna, Powiatowym Lekarzem Weterynarii, Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Piasecznie oraz Nadleśnictwem Chojnów poszukiwania padłych dzików z powodu wirusa ASF

Do akcji, która jest prowadzona na terenie gmin Góra Kalwaria i Konstancin-Jeziorny zaangażowane zostały zespoły z KPP Piaseczno w skład, których wchodzą dwa quady, dwa samochody terenowe i kilka pojazdów osobowych. Kolejna grupa składa się z inspektorów Animal Rescue Polska (dwa pojazdy) oraz załogi Straży Pożarnej wraz ze specjalistycznym quadem. Trzecią grupę stanowią funkcjonariusze Straży Leśnej oraz Pracownicy Nadleśnictwa Chojnów.
Działania rozpoczęły się od odprawy porannej w sztabie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Dziesięć załóg przeszukuje teren od Ciszycy, aż po most kolejowy na Wiśle w Górze Kalwarii. Przeczesywany jest też teren od rzeki po drogę wojewódzką nr 724 (Konstancin-Jeziorna – Góra Kalwaria).”
– Cieszymy się, że mogliśmy współpracować w tak zgranym zespole – ocenia przeprowadzoną akcję Dawid Fabjański z Animal Animal Rescue Polska.

AB/ fot. Animal Rescue Polska

czytaj też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię