Pakosińska na Dniach Retro

0

TARCZYN Od dziś przez cały weekend czekają nas atrakcje w stylu retro na Tarczyńskie Dniach Retro im. Mieczysława Fogga.

Wydarzenie rozpocznie w piątek Wieczór Filmowy Retro w Kinie za Rogiem, podczas którego zobaczymy filmy z lat międzywojennych pt. “ABC miłości” i „Sportowiec mimo woli”.  Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona.
W sobotę odbędą się przesłuchania w ramach

Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji i Piosenki „JESIENNE RÓŻE”. A o 18.00 zobaczymy spektakl „Na Rogu Świata i Nieskończoności”. To kabaretowa, pełna wytwornego humoru i ciepłego sentymentu, poetycko – muzyczna opowieść o artystycznym obliczu dwudziestolecia międzywojennego. Bohaterami są niezapomniane gwiazdy przedwojennej, polskiej sceny: Hanka Ordonówna, Mira Zimińska i Jan Kiepura, w których role wcielą się znakomici aktorzy i wokaliści: Agata Grześkiewicz, Agata Klimczak, Witold Żołądkiewicz, Wojciech Machnicki, Leszek Zduń. Zabrzmią wielkie przeboje ówczesnej Warszawy: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Piosenka o zgubionym sercu”, „Trudno”, „Tango milonga” i wiele innych…towarzyszyć im będzie orkiestra retro z kawiarni ,,Mała Ziemiańska”.
W sobotni wieczór „Retro potańcówka”, podczas której Michał Fogg (prawnuk słynnego piosenkarza Mieczysława Fogga) zabierze Państwa w muzyczną podróż do czasów młodości swojego pradziadka. Mile widziane stroje z epoki. Podczas potańcówki nauka tańca i konkurs na najpięknieszy strój.

W niedzielę koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji i Piosenki „JESIENNE RÓŻE”. Na zakończenie Tarczyńskich Dni Retro zobaczymy piękny spektakl muzyczny Katarzyny Pakosińskiej i zespołu Makabunda “W Dobrym Tonie z Zulą Pogorzelską” .

Katarzyna Pakosińska i zespół Makabunda zabierają widownię w podróż w czasie do dwudziestolecia międzywojennego, kiedy to niekwestionowaną gwiazdą estrady była błyskotliwa, przebojowa i obdarzona oryginalnym poczuciem humoru Zula Pogorzelska — częsta sceniczna partnerka Eugeniusza Bodo.

W czasie multimedialnego spektaklu zabrzmią m.in takie przeboje jak: “Ja się boję sama spać” „Spotkajmy się na Nowym Świecie”, „Bubliczki”, „Więcej gazu” czy „Ja nie mam głosu”. Piosenki uzupełnione będą specjalnie przygotowanymi układami tanecznymi i scenkami aktorskimi w wykonaniu wrocławskich tancerzy. Ponadto, pojawią się fragmenty filmu „Romeo i Julcia” z udziałem m.in. Zuli Pogorzelskiej i Bodo, które będą zapowiadały kolejne utwory. Całość dopełnią specjalnie przygotowane animacje i wizualizacje, które w spójny sposób będą nawiązywać do treści piosenek.

Wydarzenie na facebooku https://www.facebook.com/events/2203378116441039/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię