„Palenie gumy” pod centrum handlowym skończyło się wysokimi mandatami

7

PIASECZNO/LESZNOWOLA Nielegalne wyścigi i drift po drogach publicznych i parkingach wciąż przyciąga amatorów niebezpiecznych zachowań na drogach. Wczoraj policjanci z wydziałów ruchu drogowego z Piaseczna i Warszawy ukarali mandatami czterech kierowców.

Policjanci z piaseczyńskiej i warszawskiej drogówki po raz kolejny zareagowali na sygnały mieszkańców o możliwym niezgodnym z prawem „zlocie” kierowców, próbujących swoich sił w drifcie i niebezpiecznej jeździe po ulicach miasta. Wczoraj wieczorem funkcjonariusze przy centrum handlowym Selgros nie dopuścili do nielegalnych wyścigów. Przeprowadzono została także szczegółową kontrolę pojazdów i ich wyposażenia. Czterech kierowców ukarano mandatami karnymi w wysokości 500 i 600 złotych.
Działania policji to przede wszystkim jednak działanie prewencyjne. Policjanci zachęcają kierowców pragnących sprawdzać swoje sportowe umiejętności do korzystania z torów wyścigowych, ewentualnie z wyłączonych z ruchu dróg, po wcześniejszym uzyskaniu zgody od zarządcy drogi lub terenu.
Jednocześnie policjanci zapowiadają kolejne kontrole podobnych zlotów.

KPP/AB

7 KOMENTARZE

  1. Lol. Tory wyścigowe? Panowie policjanci podadzą namiar na jakiś do którego nie trzeba pół Polski przejechać? Nie popieram ładowania golfa czy innej padaki na ręcznym ale z tymi torami to też pojechane. ????

    • Samochód to współczesne narzędzie przemieszczania sie.Jeśli chcesz traktować jazdę nim jako sport to musisz za to bulić,a nie kwękać.Czy ja życzę abyś dokładał do mojego hobby czyli szachów podwodnych na koralowcu?

  2. Najbliższy tor? Słomczyn , Modlin nie ma w pobliżu. Wszystko można robić ale z głową ale w dzisiejszych czasach na takie ,,zloty” przyjeżdża banda dzieciaków nie znających przepisów i zasad zachowania się.

  3. A pan Detrytus to pewnie zacny posiadacz kultowej wśród młodych gniewych posiadaczy spalin zamiast mózgu marki BolidMłodzieżyWiejskiej czy jak kto woli BędzieszMiałWydatki ??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię