TARCZYN Poziom jubileuszowego festiwalu organizowanego przez szkołę w Pamiątce był tak wysoki, że nawet minister edukacji reagowała spontanicznie zachwycona występami laureatów


Michał Zacheja nie mógł się chyba spodziewać, że kiedy zakończy recytację wiersza Antoniego Słonimskiego, Anna Zalewska poderwie się z miejsca, żeby go uściskać. Uczeń Zespołu Szkół RCKU im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie w brawurowy sposób wyrecytował wiersz „Alarm” kończąc go… imitacją dźwięku syreny przeciwlotniczej i zasłużył na owacje na stojąco.

Występem przed panią minister w finałowej części koncertu galowego wyróżniono jeszcze kilkoro innych wykonawców, a wśród nich Zuzannę Bogucką z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie, która zaśpiewała „Obudź się, Polsko” i Antoninę Ostrowską ze szkoły w Kruszewie, wykonawczynię piosenki Anny German „Być może” (obie były zdobywczyniami pierwszego miejsca w swojej kategorii wiekowej). Zaśpiewał też zespół Perły Uwielin, a na pianinie utwór Chopina zagrał Jan Piotrowski z Liceum Ogólnokształcącego w Piasecznie.

W sumie w czterech konkursach: recytatorskim, muzycznym, plastycznym i literackim 10. edycji Festiwalu Patriotycznego w Pamiątce wzięło udział ponad 500  uczniów z przedszkoli i szkół z powiatu piaseczyńskiego i spoza niego. Dzieci i młodzież nie tylko recytowali, śpiewali i grali na instrumentach, ale również malowali, rysowali, pisali opowiadania i wiersze. Mocne ekipy wystawiły w tym roku szkoły z Prażmowa, Tarczyna, Mrokowa oraz gospodarze. Anna Zalewska wręczyła nagrody i puchary zwycięzcom.

Lista zdobywców trzech pierwszych miejsc:

KONKURS RECYTATORSKI

przedszkola: 1. Piotr Górski (SP w Pamiątce), 2. Kalina Arak (ZSP w Prażmowie), 3. Pola Kucman (SP w Pamiątce) oraz Pola Lelonek (SP w Pamiątce); szkoły podstawowe, klasy 1-3: 1. Antonina Ostrowska (PSP w Kruszewie) oraz Sara Gretka (SP w Pamiątce) i Kacper Peryt (SP w Mrokowie), 2, Daria Iankovska (SP w Mrokowie); szkoły podstawowe, klasy 4-6: 1. Zuzanna Bogucka (ZSP w Prażmowie) oraz Robert Traczyk (SP w Tarczynie); klasy VII i gimnazjum: 1. Marcelina Płonowska (SP w Pamiątce), 2. Evelina Selivanova (PSP w Tarczynie) oraz Karolina Kozon (SP w Pamiątce), 3. Weronika Podolak (PG w Tarczynie) i Wiktoria Mańk (SP w Pamiątce); liceum: 1. Michał Zacheja (ZS RCKU w Piasecznie), 2. Aleksandra Wesołowska (LO w Tarczynie) oraz Paulina Śliwińska (LO w Tarczynie), 3. Filip Maciocha (XL LO w Warszawie) oraz Mateusz Maciejak (LO w Tarczynie).

KONKURS MUZYCZNY

przedszkola, solo: 1. Vladyslav Iankovskiy (PSP w Mrokowie), 2. Pola Lelonek (SP w Pamiątce), zespoły: 1. Zespół wokalny (ZSP w Prażmowie); szkoły podstawowa, klasy 1-3. solo: 1. Wiktoria Bińkowska (ZSP Prażmów), 2. Antoni Borowski (SP w Uwielinach) oraz Luiza Osełka (SP w Uwielinach), 3. Julia Krawczyk (ZSP w Prażmowie), zespoły: 1. Zespół ze SP w Tarczynie, 2. Kruszynki z PSP w Kruszewie oraz Zespół z PSP w Mrokowie; szkoły podstawowe, klasy 4-6, solo: 1. Zuzanna Bogucka (ZSP w Prażmowie) oraz Antonina Ostrowska (PSP w Kruszewie), 3. Kinga Pakuła (SP w Suchostrudze), zespoły: 1. Chór z PSP w Mrokowie, 2. Zespół wokalny z ZSP w Prażmowie oraz zespół wokalno-instrumentalny ze SP w Płochocinie, 3. Chór szkolny z PSP w Tarczynie; wykonania instrumentalne: 1. Judyta Stępniewska (SP w Pamiątce), 2. Zespół dzwonków chromatycznych z PSP w Lesznowoli, 3. Kacper Szymaniak z ZSP w Prażmowie; klasy VII i gimnazjum, solo: 1. Maja Stawiarska (SP 1 w Konstancinie-Jeziornie) oraz Oliwia Traczyk (SP w Pamiątce), 2. Evelina Selivanova (SP w Tarczynie) oraz Julia Trzpil (SP w Uwielinach), 3. Weronika Sosnowska (SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie), zespoły: 1. Perły Uwielin ze SP Uwielinach, 2. Zespół z ZSP; szkoły ponadgimnazjalne, solo: 1. Paulina Śliwińska (LO w Tarczynie) i Aleksandra Radecka-Kohn (LO w Grójcu), 3. Antoni Sosnowski (LO w Piasecznie); wykonania instrumentalne: 1. Jan Piotrowski (LO w Piasecznie).

KONKURS PLASTYCZNY

przedszkola: 1. Pola Lelonek (SP w Pamiątce), 2. Pola Kucman (SP w Pamiątce), 3. Izabela Stefańska (SP w Pamiątce); szkoła podstawowa, kl. I-III: 1. Ilona Bęza (SP w Mrokowie) i Martyna Bujska (SP w Mrokowie), 2. Jin Zhishan (SP w Mrokowie), 3. Aniela Komorowska (SP w Tarczynie); szkoła podstawowa, kl. IV-VI: 1. Nicola Ilecka (SP w Mrokowie), 2. Weronika Masiak (SP w Uwielinach), 3. Zuzanna Morawska (SP w Mrokowie) oraz Dominika Pruszczyk (SP w Uwielinach); klasy VII i gimnazjum: 1. Liliana Ignatowska (SP w Pamiątce), 2. Julia Leśniewska (SP 1 w Konstancinie-Jeziornie), 3. Zofia Zakrzewska (SP w Uwielinach); Nagroda Specjalna Starosty Powiatu Piaseczyńskiego: Martyna Popadiak (SP w Mrokowie).

KONKURS LITERACKI

szkoły podstawowe, klasy 1-3: 1. Julia Czajkowska (SP w Tarczynie) oraz Marta Kostyra (SP w Mrokowie); szkoły podstawowe, klasy 4-6, proza: 1. Jakub Kołaciński (SP w Tarczynie), 2. Tymoteusz Pasak (SP w Pamiątce), 3. Judyta Stępniewska (SP w Pamiątce), poezja: 1. Katarzyna Myziak (SP w Tarczynie), 2. Patryk Choroś (ZSP w Prażmowie); klasy VII i gimnazjum, proza: 1. Maja Franckowska (PG w Tarczynie), 2. Kacper Czajkowski (SP w Tarczynie) oraz Ewelina Zawadzka (SP w Pamiątce), 3. Aleksandra Wolska (SP w Pamiątce) oraz Marcin Gajda (SP w Pamiątce), poezja: 1. Wiktoria Pleskot (SP w Pamiątce), 2. Wiktoria Mańk (SP w Pamiątce), 3. Wiktor Albinowski (SP w Tarczynie); szkoły ponadgimnazjalne, proza: 1. Katarzyna Wesołowska (ZS RCKU w Piasecznie), 2. Magdalena Wójcik (LO w Tarczynie), 3. Kamila Kordel (XVIII LO w Warszawie), poezja: 1. Antoni Sosnowski (LO w Piasecznie).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię