Pamięci przyszłych pokoleń

0

PIASECZNO/POWIAT Podpisując i wmurowując akt erekcyjny, w środę oficjalnie rozpoczęto budowę nowej hali sportowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym w Piasecznie

Po starej sali gimnastycznej przy ul. Chyliczkowskiej 17 nie ma już śladu, a w to miejsce powstał głęboki wykop. Właśnie w nim, władze powiatu, na oczach samorządowców z okolicznych gmin, dyrektorów szkół, absolwentów i uczniów LO, podpisali akt erekcyjny „dla pamięci przyszłych pokoleń”. Następnie stalowa tuba zawierająca dokument oraz m.in. poprzednie wydanie Kuriera Południowego, została zamurowana.

Witając gości starosta Wojciech Ołdakowski podkreślał, że IV liceum jest bardzo dobrą placówką, a nowy obiekt „będzie jej godny”.
– Mam osobisty stosunek do tej szkoły jako jej absolwent. Cieszy mnie, że rozbudowa następuje, kiedy jestem starostą piaseczyńskim – nie krył satysfakcji.
Natomiast dyrektor liceum, Barbara Chwedczuk gratulowała władzom powiatu, że wywiązały się ze złożonej dawno temu obietnicy budowy hali.
– Czekaliśmy na nią wiele, wiele lat – przyznała. Podziękowała rodzicom uczniów za szczególne zaangażowanie w doprowadzenie do inwestycji .

– Z tego obiektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Piaseczna – dodała dyrektor Chwedczuk, której burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis wręczył kask z napisem „nadzór dyrektorski”, aby „czuła się bezpiecznie”.
– Domyślam się, że będzie pani częstym gościem na tej budowie – dodał.
Pod aktem podpisali się: przewodniczący rady powiatu Włodzimierz Rasiński, starosta Wojciech Ołdakowski, wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski, członkowie zarządu Katarzyna Paprocka i Ksawery Gut, dyrektor Barbara Chwedczuk, przewodniczący samorządu uczniowskiego w LO Jakub Piekarniak oraz Andrzej Zaboklicki, przedstawiciel wykonawcy inwestycji. Na koniec tubę i budowę poświęcił ks. proboszcz Andrzej Krynicki. W dokumencie napisano, że „budowa hali jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców i całej społeczności lokalnej”.

Nowy obiekt będzie można dzielić na trzy sektory, aby w każdym mógł odbywać się osobny mecz . Oprócz boisk powstanie zaplecze z szatniami, łazienkami i pokojem trenera, a na piętrze trzy klasy. Budowa, która pochłonie przeszło 6 mln zł ma się zakończyć za nieco ponad rok.
Jak usłyszeliśmy od dyrektor Chwedczuk, inwestycja nie powoduje reperkusji w pracy szkoły.
– W tym i następnym roku redukujemy liczbę oddziałów ze względu na reformę oświaty. Za dwa lata będziemy musieli przyjąć podwójny nabór z klasy 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum. Rozbudowa pozwoli nam na zwiększenie oddziałów z 23 do 24 – powiedziała.

Piotr Chmielewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię