PIASECZNO Dziś Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, poświęcony upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W Piasecznie o godz. 10.00 msza za ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Anny.

Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”.

W tym roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” o godz. 10.00 odbędzie się Msza Święta za ojczyznę w Kościele pod wezwaniem św. Anny w Piasecznie. Po mszy przy tablicy upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych na dziedzińcu kościoła zostanie złożony hołd pamięci.

CZYTAJ TAKŻE:  Gdzie po pomoc lekarską w długi weekend?

Rotmistrz Witold Pilecki z rodziną

Z tej okazji Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Witoldem Rawskim z Konstancińskiego Klubu Historycznego, który przedstawi sylwetkę rotmistrza Witolda Pileckiego. Spotkanie odbędzie się na żywo na  facebooku, dziś o godz. 12:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię