Pamiętaj, że możesz podzielić się jedzeniem z innymi

0

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Zdarza się, że przygotujemy zbyt dużo potraw na święta. Pamiętajmy, że wówczas możemy się podzielić z innymi. Zarówno ugotowane potrawy, jak i gotowe produkty można zostawić w lodówce czy na półkach Jadłodzielni.

 

Święta to dobry czas, żeby przypomnieć, że od lipca 2019 roku w Piasecznie działa Jadłodzielnia, zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zlokalizowanym przy ul. Warszawskiej 1 w Piasecznie punktem opiekuje się Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Pomieszczenie jest otwarte codziennie w godzinach 7.30 – 18.30.

W okresie pandemii wchodzimy do wnętrza w maseczce, w lokalu dostępny jest również środek do dezynfekcji rąk. W lodówce można zostawić przygotowane potrawy. Powinny jednak być szczelnie zapakowane a zawartość opakowania opisana, wraz z podaną datą przygotowania. Do lodówki i na półki szafek można przynosić także produkty gotowe, w tym również takie z krótką datą przydatności do spożycia. Zachęcamy zarówno do przekazywania produktów spożywczych, jak i korzystania z tego, co zostawili inni. Pozwoli to ograniczyć marnowanie żywności. A jest o co się martwić. Według statystyk w Polsce marnuje się 5 mln ton żywności rocznie, z czego 60% przypada na konsumentów. Statystycznie w każdej sekundzie w koszu lądują aż 92 kg żywności.

Od niedawna w Jadłodzielni znajduje się również jeden z piaseczyńskich „Koszyczków Ratunkowych”, w którym można przekazać osobom potrzebującym środki higieniczne.

Koło remizy w Skolimowie

W Konstancinie-Jeziornie Jadłodzielnia powstała z inicjatywy członków Kulturalnego Klubu Drabina działającego przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie ul. Pułaskiego 72. Tutaj możecie przynieść jedzenie 7 dni w tygodni przez 24h.

Nim zdecydujecie się zanieść żywność do Jadłodzielni, zapoznajcie się z regulaminem
Do ogólnodostępnej przez całą dobę lodówki w Skolimowie można przynosić wszystko, co nadaje się do spożycia, poza mięsem i potrawami z surowych jajek. Jeśli żywność nie znajduje się w oryginalnych opakowaniach (mogą to być też np. otwarte opakowania z zawartością, która nie zasmakowała nabywcy) warto oznaczyć, kiedy potrawa została przygotowana lub kiedy mija jej data przydatności do spożycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię