Pamiętajcie o maseczkach! Kontrole w galeriach i sklepach. Posypały się mandaty

6

Pandemia nadal trwa, nie zapominajmy o tym! Policjanci kontrolują przestrzeganie wprowadzonych restrykcji szczególnie w sklepach i galeriach handlowych, gdzie w okresie przedświątecznym panuje największy zgiełk. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca przeprowadzono 2307 kontroli. Niestety, nie wszystkie interwencje kończyły się brakiem zastrzeżeń

Policjanci  przypominają i apelują, że obostrzenia i restrykcje wprowadzone w związku z pandemią COVID-19 w dalszym ciągu obowiązują i są aktualne. W okresie przedświątecznym patrole policyjne kierowane są szczególnie w rejony sklepów, galerii handlowych, policjantów można także spotkać w środkach transportu publicznego. Mundurowi sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązujące przepisy.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca przeprowadzono 2307 kontroli. Niestety, nie wszystkie interwencje kończyły się brakiem zastrzeżeń. Od listopada do chwili obecnej w związku z nieprzestrzeganiem obostrzeń nałożono 498 mandatów oraz sporządzono 20  wniosków o ukaranie do sądu, zastosowano również 543 pouczenia.

Przypominamy, załóż maseczkę tam, gdzie to konieczne. Zachowaj dystans społeczny! Chroń siebie i innych!

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię