Pamiętajmy o odśnieżaniu chodników

6

Gdy chodnik przylega bezpośrednio do posesji, jej właściciel powinien go odśnieżać. Dbać o ciąg pieszy nie trzeba, gdy oddziela go od prywatnej nieruchomości pas zieleni


Praktycznie od środy przypominamy mieszkańcom o obowiązku odśnieżania chodników. Oczywiście mówimy o miejscach, do których nie dotarły jeszcze gminne pługi – informuje Stanisław Grudzień, komendant straży miejskiej.

Chodniki po większych opadach należy najpierw odśnieżyć, a potem najlepiej posypać je jeszcze mieszanką soli i piasku. Strażnicy przypominają właścicielom o tym obowiązku i zachęcają, aby podchodzili do niego poważnie.

Niby możemy karać niepokornych mandatami w wysokości do 500 zł, ale staramy się tego nie robić – mówi Stanisław Grudzień. – Na razie stawiamy na perswazję. Właściciele posesji powinni mieć też świadomość, że gdyby ktoś przewrócił się na nieodśnieżonym chodniku i złamał nogę, może dochodzić swoich roszczeń na drodze cywilnej – dodaje.
Sprawę odpowiedzialności za otoczenie nieruchomości reguluje ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 1996 r.

6 KOMENTARZE

  1. Po pierwsze od soli niszczy się kostka brukowa, a po drugie to skąd mamy wsiąść piasek? Pojedź nad Wisłę i weź wiaderko piachu, a niech tylko podjedzie Policja to się nie wytłumaczysz i juz mandacik za niszczenie przyrody! Takie mamy prawo, niech się wezmą za tych co śmieci wywożą wyrzucają do lasu itd. Chore jest to wszystko 🙈

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię