Panattoni nie odpuszcza. Chce pobudować hale po sąsiedzku

1

LESZNOWOLA W czerwcu gmina wydała firmie Panattoni, która zamierzała pobudować hale magazynowe w Zgorzale, negatywną decyzję środowiskową. Koncern odwołał się od niej do SKO, sprawa jest w toku. Tymczasem okazuje się, że Panattoni planuje budowę hal również w pobliskich Dawidach Bankowych. Co to oznacza dla mieszkańców Zgorzały i Zamienia?


Mieszkańcy Zgorzały i Zamienia od początku sprzeciwiali się planom budowy gigantycznych magazynów uważając, że pogorszą one warunki ich życia i spowodują paraliż komunikacyjny najbliższej okolicy. Gmina cały czas czeka na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które zdecyduje czy negatywna decyzja środowiskowa miała uzasadnienie. Tymczasem kilka dni temu na stronie sołectwa Zamienie pojawiła się informacja, że kompleks Panattoni może powstać w pobliskich Dawidach Bankowych. Chodzi o teren między ul. Starzyńskiego, a biegnącą nieopodal linią torów kolejowych.
Mieszkańców Zamienia nie satysfakcjonuje zaplanowany pod kątem inwestycji układ komunikacyjny. Uważają, że nie odciąża on mającego powstać na granicy Zamienia ronda, przez które będą przejeżdżały ciężarówki. Boją się, że spowoduje to korki na wyjeździe z miejscowości. Teraz starają się zainteresować problemem nie tylko gminę Lesznowola, ale także wójta Raszyna i GDDKiA.
– Liczymy na wsparcie i zaangażowanie naszej gminy w problemy z komunikacją, które zaistnieją na granicy Zamienia w związku z budową hal magazynowych w Dawidach Bankowych – informuje rada sołecka miejscowości. Do sprawy odniósł się już wicewójt Marcin Kania, który zainteresował problemem wójta sąsiedniego Raszyna.
Zależy nam, aby zadbać o komfort życia naszych mieszkańców, którzy w największym stopniu zostaną dotknięci konsekwencjami planu miejscowego dla Dawid Bankowych – podkreśla wicewójt Kania. – Ze zdziwieniem obserwujemy przygotowywanie przez gminę Raszyn terenów pod działalność gospodarczą bez zaprojektowania układu komunikacyjnego dla obsługi przedmiotowych terenów. Boimy się, że konsekwencje takich działań poniosą nasi mieszkańcy.

 

TW

1 KOMENTARZ

  1. Kto takie plotki sieje żadne Pannatoni tam nic nie planuje. Jakis pieniacz nie chce zeby sie okolica rozwijala i zwoluje wszystkich jakie korki jak po 200 metrach z serwisowki wjezdza sie na rondo ktore rozladowuje ruch…po co pisac glupoty..mieszkancy sloiki z Zamienia lepiej bojcie sie o swoja hale w Zgorzale bo predzej czy pozniej ona tam powstanie bo jest od wielu lat w planie , trzeba bylo sprawdzic wczesniej ustalenia zanim kupilo sie mieszkania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię