Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów

3

PKW opublikowała oficjalne wyniki wyborów po drugiej turze. W Piasecznie przez najbliższe pięć lat funkcję burmistrza będzie pełnił dotychczasowy wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. W Prażmowie dotychczasowy wicewójt Jan Adam Dąbek. W Górze Kalwarii urząd obejmie Arkadiusz Strzyżewski, który dotąd pełnił funkcję członka zarządu powiatu piaseczyńskiego.

Wyniki głosowania w Piasecznie:
OŁDAKOWSKI Wojciech Jerzy 42 średnie Głosków, 7594 głosów 28.86 proc.
PUTKIEWICZ Daniel Stanisław 42 wyższe Piaseczno, 18719 głosów 71.14 proc.

Daniel Putkiewicz (KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA) zdobył więcej głosów niż w pierwszej turze. Wygląda na to, że część wyborców Moniki Jaroszewskiej i Józefa Zalewskiego postanowiła oddać na niego głos. Kto wie? Być może nawet przekonał do siebie niektórych mieszkańców, którzy w pierwszej turze głosowali na Wojciecha Ołdakowskiego (PiS). Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w powtórnym głosowaniu otrzymał mniejsze wsparcie wyborców niż w pierwszej turze. W najbliższej kadencji obejmie mandat radnego piaseczyńskiej rady miejskiej.

Wyniki głosowania w Prażmowie:
DĄBEK Jan Adam 1875 głosów 50.92 proc.
MICHALSKI Maciej Mikołaj 1807 głosów 49.08 proc.

Jan Adam Dąbek wygrał o przysłowiowy „włos”. Dostał o 68 głosów więcej niż jego kontrkandydat. Popieranemu przez PiS Maciejowi Mikołajowi Michalskiemu nie pomogło wsparcie Łukasza Grzegorza Żywka, który po tym jak odpadł w pierwszej turze przekonywał swoich wyborców by oddali głos na Michalskiego.

Wyniki głosowania w Górze Kalwarii:
STRZYŻEWSKI Arkadiusz 6001 głosów 63.18 proc.
ZIELIŃSKI Dariusz Antoni 3498 głosów 36.82 proc.

Mieszkańcy Góry Kalwarii postawili na zmianę, w zdecydowanej większości popierając związanego z Platformą Obywatelską Arkadiusza Strzyżewskiego. Młody, 39-letni samorządowiec, mający doświadczenie w pracy samorządowej w powiecie piaseczyńskim na pięć lat przejmie stery po Dariuszu Zielińskim.

3 KOMENTARZE

  1. Gratulacje Arek Strzyżewski burmistrzem Góry Kalwarii,czas na zmiany,liczę na Pana ,że zmieni miasto,w dobrze rozwijającą się metropolie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię