Państwowa Straż Pożarna będzie miała swoją filię

0

GÓRA KALWARIA W pobliżu węzła „Stadion” na obwodnicy powstanie filia Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, która ma swoją siedzibę przy ul. Staszica w Piasecznie. Nowa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza zacznie działać prawdopodobnie w 2025 roku


Inwestycja ma zostać sfinansowana z Programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025. Tak naprawdę o konieczności powołania kolejnej jednostki państwowej straży pożarnej w tym rejonie mówiło się od dawna. Wszystko przez dużą odległość dzielącą Piaseczno i Górę Kalwarię. Kolejnym argumentem przemawiającym za utworzeniem JRG w nowej lokalizacji jest duże obłożenie miejscowej OSP, która każdego roku bije rekordy w liczbie podejmowanych działań nie tylko w skali powiatu i województwa, ale i całego kraju.
Kilka dni temu Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zatwierdził listę przewidzianych do realizacji „strażackich” inwestycji. Wśród nich znalazła się nowa strażnica PSP. Z naszych informacji wynika, że ma ona powstać na przekazanej przez powiat piaseczyński działce (dziś leśnej) o powierzchni 1,18 ha. Nieruchomość jest zlokalizowana nieopodal ronda przy węźle „Stadion”. Aby do niej trafić, należy zjechać z ronda obok restauracji McDonald’s w stronę Warki. Działka znajduje się w niewielkiej odległości od asfaltowej drogi, a wiedzie do niej droga gminna, która wymaga utwardzenia. – Położenie JRG tuż obok węzła będzie bardzo korzystne operacyjnie – uważa mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – W tego typu jednostkach minimalny stan na jednej zmianie to 7 ratowników. Myślę, że filia PSP będzie dysponowała 3-4 samochodami.
Ze względu na lokalizację, nowa jednostka będzie podejmowała także interwencje na terenie powiatów otwockiego, grójeckiego i kozienickiego. W pierwszej kolejności zostanie zlecony projekt strażnicy. Jego realizacja powinna nastąpić na przełomie 2024 i 2025 roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię