GÓRA KALWARIA W czwartek Agata Kornhauzer-Duda i Andrzej Duda modlili się przy grobie św. Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii i zwiedzili poświęcone mu muzeum


Ze względów bezpieczeństwa o wizycie pierwszej pary w sanktuarium Ojca Papczyńskiego wiedziały nieliczne osoby. Prezydent wraz z małżonką przyjechali na Marianki przy okazji powrotu z innego rejonu kraju. – Pomodlili się w Wieczerniku, a także zwiedzili muzeum poświęcone założycielowi Zgromadzenia Marianów – relacjonuje ks. Wojciech Skóra, kustosz sanktuarium.

Jednak jednym z ważniejszych powodów wizyty było odebranie relikwii św. Stanisława. Relikwiarz specjalnie przygotowany dla pary prezydenckiej zostanie umieszczony w kaplicy w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Ojciec Stanisław Papczyński został kanonizowany 5 czerwca minionego roku w Watykanie. Urodzi się w 1631 roku w Podegrodziu koło Nowego Sącza. Zasłynął jako jako gorliwy kaznodzieja, profesor retoryki oraz spowiednik. Powołał do istnienia pierwszy męski zakon na ziemiach Polski i zadbał o jego zatwierdzenie przez papieża w roku 1699. Ojciec Stanisław zmarł w opinii świętości 17 września 1701 roku w Górze Kalwarii na Mariankach i tu został pochowany. Od końca 2015 roku w Górze Kalwarii znajduje się multimedialne muzeum poświęcone zakonnikowi.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię