Parada ułanów i Bieg Niepodległości

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W programie gminnych obchodów liczne atrakcje, w tym m.in. bieg uliczny, marsz ze 100-metrową flagą, piknik oraz koncert pieśni patriotycznych

31. Bieg Niepodległości

Punktualnie o godz. 12.30 sprzed Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 wystartuje 31. Bieg Niepodległości. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad dwukilometrową trasę, z metą w Parku Zdrojowym (w pobliżu tężni solankowej). Zapisy w dniu biegu w godz. 10.00–12.00 w biurze zawodów zlokalizowanym na placu przed ratuszem. Na najszybszych czekają nagrody, a na wszystkim – pamiątkowe medale.

Marsz i piknik

Około godz. 12.35 odbędzie się Marsz Niepodległości, jego uczestnicy, prowadzeni prze ułanów i orkiestrę dętą, będą nieśli ze sobą 100-metrową flagę, i przejdą ulicami: Piaseczyńską, Warszawską i Józefa Piłsudskiego, aż do Parku Zdrojowego. Tam o godz. 13.30 rozpocznie się piknik niepodległościowy. Na placu przed Konstancińskim Domem Kultury stanie biało-czerwony obóz harcerski „Uroczyska” Konstancin, a w nim: kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, konkurs rysunkowy, rozgrywki gier planszowych i warsztaty biało-czerwonych serc. Będzie też gra terenowa, a w altanie z pieśniami patriotycznymi i żołnierskimi wystąpi Zawodowa Orkiestra Wiatrowa z Piaseczna. Na dzieci i młodzież czekają także biegi na dystansach – 100 m, 200 m, 400 m i 800 m. Nie zabraknie również pokazu jazdy konnej (park Ikara) oraz przejażdżek na kucyku. Z kolei OSP Jeziorna zaprezentuje swój wóz i sprzęt pożarniczy. A do tego darmowa grochówka (od godz. 13.30) i stoiska handlowe.

Koncert na zakończenie

Wspólne świętowanie zakończy koncert „Wolna i Niepodległa”, który o godz. 17.00 rozpocznie się w sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury. Będzie to muzyczna opowieść o niełatwej historii Polski, zwieńczonej upragnioną niepodległością. Publiczność usłyszy znane pieśni patriotyczne z różnych okresów drogi naszego kraju do wolności, m.in. „Warszawianka”, „Szara Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Przybyli ułani”. Wystąpią śpiewacy klasyczni: sopranistka Ewelina Chrobak-Hańska (Opera Krakowska i Teatr Roma w Warszawie), bas Ryszard Morka – bas (Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie) oraz baryton Michał Muskat (Teatr na Targówku i Teatr Rampa w Warszawie). Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki – do odbioru w kasie KDK w dniu wydarzenia od godz. 12.00.

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię