Parapetówka przyciągnęła tłumy! Dziś i w niedziele ostatnie atrakcje

0

PIASECZNO W związku z otwarciem w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym nowej placówki Biblioteki Publicznej w Piasecznie przygotowano szereg różnorodnych atrakcji

Wystawy, warsztaty, zabawy, animacje, turnieje komputerowe, sesje fotograficzne, spektakle teatralne – łatwiej chyba byłoby napisać czego ostatnio nie było w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w ramach „Parapetówki u bibliotekarzy”.
Bardzo się cieszę, że udało nam się pozyskać zewnętrzne dofinansowanie, dzięki któremu mogliśmy zrobić tą imprezę lepiej – nie kryje Łukasz Załęski, dyrektor Biblioteki Publicznej w Piasecznie.Zależało nam bardzo na tym, żeby nasi mieszkańcy mogli być zadowoleni. Udało nam się zaprosić takie osoby, które dawno albo w ogóle w Piasecznie nie były.
Szczególnie atrakcyjnie wypadły spotkania autorskie ze znanymi i ciekawymi osobistościami ze świata książki, mediów czy kultury. Nowa sala widowiskowa niejednokrotnie wypełniona była po brzegi – zwłaszcza, gdy gościem była pełna energii i humoru Dorota Wellman – prezenterka i dziennikarka, która, jak się okazało, ma w Piasecznie swoje liczne grono fanów. Niemniej ciekawie było, gdy o swoich pasjach opowiadali Marcin Meller, Tomasz Raczek czy Józef Wilkoń. Testem walorów akustycznych i oświetleniowych sali widowiskowej był z kolei koncert wokalistów Studia Accantus, który wypadł bardzo obiecująco. Generalnie proponowana przez bibliotekarzy oferta była na tyle szeroka, że chyba każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Obecnie biblioteka jest jeszcze na etapie rozstawiania mebli i ma być dostępna dla czytelników od 28 października.
Do tego czasu powinniśmy być jednak na tyle przygotowani, żeby spełnić oczekiwania mieszkańców w kwestii dostępu do księgozbioru i oferty bibliotecznej – mówi Łukasz Załęski. – Zdajemy sobie sprawę, że czytelnicy będą jeszcze musieli poznać ten budynek, ale już wkrótce planujemy wykonanie odpowiednich oznaczeń.
Póki co w kierowaniu do odpowiednich sal pomaga mieszkańcom grupa 18 wolontariuszy. Kolejnym atutem tego miejsca ma być to, że będzie czynne najdłużej z wszystkich placówek bibliotecznych.
A już dziś kolejny dzień parapetówki. O 17.15 – koncert duetu AniEla, a 18 – koncert Kuby Sienkiewicza. W niedzielę 29 września odbędą się z kolei trzy koncerty. O 16.45 wystąpi grupa Black Vultures, o 17.45 – duet Natalii i Mikołaja, a o 18 koncert zespołu Afekt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię