Park jeszcze przed wakacjami?

0

PIASECZNO Trwa modernizacja parku miejskiego przy ulicy Chyliczkowskiej. Z naszych informacji wynika, że większość prac ma zakończyć się do czerwca


Prace w parku ruszyły w październiku ubiegłego roku. Wcześniej odbyły się konsultacje społeczne, podczas których rozmawiano o przyszłości mającego ogromny potencjał terenu. Do połowy czerwca w parku mają zostać wykonane nowe alejki o łącznej długości 3 km. Będą one zrobione z mieszkanki mineralnej i bardzo podobne do tych, znajdujących się na Górkach Szymona. W tym samym czasie będzie montowane nowe oświetlenie (110 słupów). Jak się dowiedzieliśmy, lampy mają być utrzymane w nieco rustykalnym stylu, a ich wygląd został uzgodniony wcześniej z konserwatorem. Przez najbliższe tygodnie będą trwały także zabiegi pielęgnacyjne drzewostanu, które mają zostać zakończone do połowy maja. Później, najprawdopodobniej w wakacje, w parku pojawią się elementy małej architektury, w tym stojaki na rowery, tablice informacyjne i altana. Zostanie zbudowany także plac zabaw oraz nowe trybuny. Ostatnim etapem będą nowe nasadzenia, ale gmina nie wybrała jeszcze firmy, która podejmie się tego zadania.

Kolejny etap modernizacji, w którego zakres wejdzie przebudowa stawu (w tej chwili przygotowywany jest projekt) i koryta Perełki, zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię