Park pełen Szekspira w najlepszym wydaniu

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Stanisław Soyka, Maciej Orłoś czy Tamara Arciuch – to tylko część z gwiazd, które w najbliższą sobotę i niedzielę wystąpią w spektaklach w ramach projektu „Szekspir w Parku


1 i 2 września o godz. 19 w konstancińskim Parku Zdrojowym (w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15) zostaną wystawione dwa spektakle, w których wspaniali aktorzy oraz artyści podzielą się z widzami sonetami, monologami i scenami z wybranych dzieł Williama Szekspira. W plenerowym widowisku wyreżyserowanym przez Johna Weisgerberga wystąpi plejada gwiazd, m.in. Stanisław Soyka, Maciej Orłoś, Izabela Zwierzyńska, Magdalena Stużyńska,Tamara Arciuch oraz Tomasz Filipczak i Izabela Kopeć.

„Szekspir w Parku” to przeniesienie międzynarodowego projektu na polski grunt. Stanowi nawiązanie do światowej tradycji nowojorskiego Central Parku w ramach Nowojorskiego Festiwalu Szekspirowskiego zainicjowanego w 1954 roku przez wybitnego reżysera Josepha Pappa, twórcy Public Theatre. W roku 2016 kanadyjski reżyser John Weisgerber ze sztuką „Jak wam się podoba” wprowadził do Polski idee wystawiania dzieł Williama Szekspira w przestrzeni publicznej. W tym roku jest to szczególna okazja do świętowania szekspirowskich dzieł podczas jednego weekendu w Konstancinie-Jeziornie. Wstęp wolny.

Wydarzeniu patronują Kurier Południowy i Piasecznonews.pl.

Na zdjęciu: Stanisław Soyka (fot. A. Tyszko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię