Park wkrótce pod okiem kamer. Pojawią się też kaczkomaty?

0

PIASECZNO W ubiegłym roku w Parku Książąt Mazowieckich przy ulicy Chyliczkowskiej zainstalowano 40 kamer, które do tej pory nie działają


Perturbacje z zakładem energetycznym, który miał podłączyć kamery do prądu, trwały w sumie kilka miesięcy. Zakończyły się w ubiegłym tygodniu, kiedy to parkowy monitoring został wreszcie podłączony do sieci. Mimo to kamery nadal nie działają.
– Wkrótce na terenie parku zostanie zamontowany rejestrator i będzie można uruchomić system – uspokaja Mariusz Łodyga, dowódca straży miejskiej w Piasecznie, która obsługuje gminny monitoring.
Jeszcze w tym roku planowany jest drugi etap modernizacji parku, obejmujący m.in. rewitalizację stawu i jego otoczenia, dokończenie budowy alejek oraz mostku nad Perełką (na to zadanie odbędzie się kolejny przetarg). Tymczasem podczas ostatniej sesji rady miejskiej radny Zbigniew Mucha zaproponował, aby w okolicy stawu, gdzie ludzie często wyrzucają chleb dla ptaków, postawić tzw. kaczkomaty – czyli automaty sprzedające woreczki ze specjalnie zbilansowaną karmą dla ptaków. Pomysł ten wcielono w życie kilka lat temu w Parku Zdrojowym w Konstancinie (paczuszka pożywienia kosztuje złotówkę) i sprawdził się tam znakomicie.
– Walający się wszędzie chleb pleśnieje, pęcznieje i rozkłada się w wodzie, zakwaszając ją – argumentował radny Mucha. – Kaczkomaty będą bardziej estetyczne i znajdzie się w nich pokarm o wiele zdrowszy dla ptaków.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię