Park z zamkniętą bramą

1

PIASECZNO – Dlaczego brama do parku jest wiecznie zamknięta? – pyta nasza Czytelniczka. – Ludzie przemykają do niego wydeptując ścieżkę i niszcząc roślinność

Tym przesmykiem można się dostać z parkingu do parku. Brama obok jest na stałe zamknięta

Rzeczywiście brama parku od strony parkingu przy starostwie powiatowym jest na stałe zamknięta. Spacerowicze wchodzą przez sąsiadujący z parkiem teren sportowy lub omijając bramkę wąską ścieżką.
– To jakiś idiotyzm – uważa nasza Czytelniczka. – Mamy piękną bramę okręconą łańcuchem, a spacerowicze muszę przechodzić bokiem. Czemu ma to służyć? – zastanawia się kobieta.
– Z założeń konserwatora wejście do parku powinno odbywać się od strony stadionu, a nie parkingu – tłumaczy Łukasz Wyleziński z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.
Po co więc brama, która jest na stałe zamknięta?
– Zarówno brama jak ogrodzenie będą zlikwidowane – zapowiada Łukasz Wyleziński. – Również ogrodzenie od strony ul. Zgoda zostanie rozebrane. Park będzie terenem otwartym.

Murek od strony ulicy Zgoda nie doczeka się naprawy. Parkowe ogrodzenie ma być zlikwidowane

A czy dopóki brama istnieje nie można by jej otworzyć? Na to pytanie nie zyskaliśmy odpowiedzi.
– Zobaczę co się da z tym zrobić – obiecał nam burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. – Myślę, że można by otworzyć tę bramę.
Czy piaseczyński park wkrótce okaże się bardziej gościnny i łatwiej dostępny? Zobaczymy.

Adam Braciszewski

1 KOMENTARZ

  1. A do sukcesów zaliczy p.Burmistrz-otworzenie bramy parkowej…
    To jak u Barei- a może zostal utworzony etat zamykacza-otwieracza-dla znajomka i teraz jest na chorobowym?lub ma urlop ?
    Urzędnicy weżcie się w końcu do sensownej roboty!
    Nadal nie został rozwiązany problem dyr. z al. Kalin pani Krystyny, nic się nie zmieniło nadal szerzy grozę i paragrafy a dzieci tylko na tym tracą.
    POMOCY-były deklaracje ,może czas na działanie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię