KONSTANCIN-JEZIORNA Lada dzień magistrat rozpocznie poszukiwanie wykonawcy dużego pomostu przy Hugonówce. Trwa też projektowanie pierwszego w parku wodotrysku


Budowa dwupoziomowego pomostu widokowego nad Jeziorką przy ul. Mostowej miała ruszyć w tym roku, jednak na przeszkodzie stanęły problemy z pozyskaniem fragmentu gruntu. Z tego względu obiekt trzeba było przeprojektować. Wszystkie problemy udało się rozwiązać i najpóźniej w pierwszych dniach roku 2018 zostanie ogłoszony przetarg na jego realizację.

Na pomost, który zostanie wybudowany z drewna na palach wbitych w dno rzeki, będzie dostęp z dwóch stron. Główne wejście znajdzie się pomiędzy dwoma słupami stojącymi naprzeciwko schodów do Hugonówki. Łagodniejsze dojście będzie dostosowane dla osób poruszających się na wózkach. Powierzchnia całkowita podestu rekreacyjno-spacerowego wyniesie 327 m kw. Zostaną ustawione na nim ławki. Przewidziano też „specjalną przestrzeń rekreacyjną” dla dzieci.

Władze miasta zapowiadają, że najprawdopodobniej także w tym roku w pobliżu Hugonówki i pomostu zostanie wybudowana fontanna „łącząca tradycję z nowoczesnością”. – Jeden z bogatszych mieszkańców naszego miasta Jerzy Starak publicznie zadeklarował, że sfinansuje część jej budowy – informuje burmistrz Kazimierz Jańczuk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię