Parking P&R Jeziorki prawie gotowy. Wkrótce wielkie otwarcie!

4

LESZNOWOLA/URSYNÓW Być może jeszcze w tym tygodniu zostanie otwarty parking P&R (Parkuj i Jedź) przy stacji PKP Jeziorki. Na parkingu zmieści się 138 samochodów i 40 rowerów


Obiekt, który powstaje obok wiaduktu na ulicy Karczunkowskiej, będzie stanowił zachętę do korzystania z połączeń kolejowych oraz autobusów komunikacji miejskiej. Termin zakończenia prac kilkukrotnie był przesuwany. Teraz jednak inwestycja zmierza do finiszu i w rejonie parkingu odbywają się drobne prace wykończeniowe oraz porządkowe. Stoi już ogrodzenie i wiata na rowery, wymalowane są też miejsca postojowe dla samochodów. Pierwotnie parking miał być gotowy 15 września, ale termin ten nieco się przesunął. Jak prace zakończą się, ruszą odbiory, których punktem kulminacyjnym na być wielkie otwarcie. Należy spodziewać się go jeszcze w drugiej połowie września.
Parking ma być naszpikowany elektroniką. Liczne kamery będą one sczytywały numery rejestracyjne pojazdów. Nie zabraknie też zaawansowanych systemów zarządzania. Budowa parkingu pochłonie niemal 6 mln zł.

TW

4 KOMENTARZE

 1. Co z tego, że zostanie otwarty parking jak lewoskręt w ul. Karczunkowską od strony Piaseczna jest zakorkowany a dodatkowo auta niemieszczące się na lewoskręcie blokują lewy pas do jazdy na wprost. A co będzie jak w tym miejscu będzie jeszcze buspas po prawej stronie? Zostanie tylko jeden pas do jazdy na wprost.

  • Błędnie zakładasz że ludzie będą Puławską dojeżdżali do tego parkingu.

   Większe wzięcie będzie miał od strony zachodniej.
   Lesznowola plus dojazd Puławską Bis z dalszych okolic południowych.

   Już teraz jest totalny kibel na Krasickiego więc te kilka kilometrów żeby zaparkować w cywilizowanych warunkach się nadłoży.

 2. Zapomnieli tylko napisać że miał tam być parking wielopoziomowy
  Dzięki oczywiście dojnej zmianie nie ma
  Za miast 400 miejsc jest to co napisali
  8 gwiazdek tylko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię