REGION Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na projekt Systemu Pobierania Opłat i Systemu Zarządzania parkingami Parkuj i Jedź. Większość z nich ma działać w trybie bezobsługowym. Nowe systemy mają zapewnić lepszy nadzór i kontrolę oraz egzekwowanie opłat. Ponadto kierowcy zyskają wygodną informację o dostępności wolnych miejsc.


Warto przypomnieć, że w trybie automatycznym działają obecnie trzy parkingi P+R: Metro Ursynów, Metro Stokłosy i Anin SKM. Teraz dołączą do nich kolejne parkingi: Metro Młociny, Metro Marymont, Metro Wilanowska, Al. Krakowska, Ursus Niedźwiadek, Połczyńska oraz Wawer SKM. W trakcie projektowania mają zostać opracowane procedury upraszczające korzystanie z parkingów, przy jednoczesnym zapewnieniu szczelności systemu poboru opłat.

Wybrany w przetargu wykonawca zaprojektuje również system informacji parkingowej. Dzięki niemu kierowcy będą mieli dostęp do precyzyjnej informacji o dostępności wolnych miejsc. Informacje te będą się pojawiały na tablicach. Ich rozmieszczenie zostanie zaproponowane przez projektanta i będzie dostosowywane do warunków technicznych poszczególnych parkingów. Co ważne, dane z tego systemu będą mogły zostać wykorzystywane przez ewentualnych twórców aplikacji na urządzenia mobilne.

W ramach projektu, na terenie Węzła Komunikacyjnego Młociny, powstanie także Centrum Zarządzania Parkingami P+R. Będzie to pomieszczenie z dużą ścianą monitorową oraz stanowiskami dla pracowników obsługi. Z tego pomieszczenia możliwy będzie zdalny nadzór nad funkcjonowaniem parkingów i działających na nich systemów.

Oferty przetargowe zostaną otwarte 31 marca. Podczas ich oceny pod uwagę będzie brana zarówno cena jak i doświadczenie oraz uprawnienia osób wykonujących projekt. Pełna dokumentacja projektowa powinna być gotowa w drugiej połowie 2017 roku.

inf.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię