Partnerstwo miast w obliczu wojny

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Trzy samochody z darami dla ofiar wojny na Ukrainie wyjechały z włoskiego miasta Pisogne. Jutro dotrą do Konstancina-Jeziorny, skąd dary trafią do potrzebujących

Umowa partnerska Konstancina-Jeziorny z Pisogne została podpisana w 2008 r. Obejmuje ona współpracę w zakresie kultury, sztuki, edukacji i sportu. Jak się jednak okazuje miasta jednoczą się także w trudnym czasie wojny. W zachodniej Ukrainie, na granicy Wołynia i Podola, w obwodzie tarnopolskim znajduje się miasto Krzemieniec, również od 2007 roku związane współpracą z Konstancinem-Jeziorną.
– Trzy samochody z darami zebranymi przez mieszkańców Pisogne dojadę do Domu Ludowego w Czernidałach, gdzie znajduje się nasz centralny magazyn – informuje burmistrz Konstancina-Jeziorny, Kazimierz Jańczuk. – Będziemy je dystrybuować wśród polskich rodzin, które przyjęły pod swój dach ukraińskich uchodźców. Jeśli będą nadwyżki, trafią one do naszego partnerskiego miasta na Ukrainie.
Wcześniej z Konstancina-Jeziorny pojechały już dwa transporty z darami, które trafiły do liceum i szkoły muzycznej w Krzemieńcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię