Patriotyczna wystawa w Willi Staropolskiej. Ponad 100 portretów wielkich Polaków

2

PIASECZNO Znany artysta Robert Lisowski otworzył w piątek w Willi Staropolskiej wystawę, którą określa mianem „dzieła swojego życia”. Ekspozycję tworzą obrazy, które malował przez ponad 25 lat


Kolekcję tworzy ponad 100 obrazów wybitnych Polaków, ale też cudzoziemców kształtujących kulturę świata i historię naszego kraju

– Jest to galeria portretu Roberta Lisowskiego – mówi artysta plastyk. – Wernisaż wystawy odbył się 14 grudnia. Teraz, za zgodą właścicieli willi, w określonych porach można oglądać portrety. Jeśli któryś wpadnie komuś w oko, można taki sam u mnie zamówić.
Ponad 100 portretów wybitnych Polaków zostało zaprezentowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Właścicielem kolekcji jest psycholog, ale też emerytowany oficer Wojska Polskiego Eugeniusz Maciejewski. To on z dumą pokazał nam starannie skomponowaną ekspozycję. Na zamówienie swojego mecenasa Robert Lisowski sportretował polskich noblistów, prezydentów, wybitnych naukowców, duchownych, polityków, wojskowych, literatów.

Wiele portretów zostało podpisanych przez sportretowane osoby

O każdej z tych osób Eugeniusz Maciejewski mógłby mówić godzinami, z wielką pasją przytaczając niesamowite historie i anegdoty z ich życia. Ale wśród portretów wybitnych Polaków są także cudzoziemcy – amerykańscy prezydencji, głowy innych państw, uczeni, przedstawiciele świata kultury.
– Wiele z tych osób bezpośrednio lub pośrednio wpłynęło także na dzieje Polski – wyjaśnia właściciel kolekcji. – Wszystkie te osoby szanuję i poważam. Cieszę się, że mogę mieć je na wyciągnięcie ręki.

TW

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię