Pectus zagra w sobotę podczas Dni Góry Kalwarii. Będą też inne atrakcje!

0

GÓRA KALWARIA Już w najbliższy weekend odbędzie się doroczne święto Góry Kalwarii. Zaplanowano liczne wydarzenia sportowe, artystyczne oraz sporo rozrywki. Będzie też dyskoteka pod chmurką i strefa gastro, w której będzie można spróbować kuchni Urzecza


Sobota zacznie się na sportowo. Już o godz. 9 na basenie wystartują Otwarte Mistrzostwa Góry Kalwarii w Sprincie Pływackim, a o 10.30 – I Górski Bieg Zająca (ul. Białka). Biegacze będą ścigać się na sześciu dystansach – od 200 m do 10 km (bieg główny). Biuro zawodów będzie czynne od godz. 8, dla zwycięzców zaplanowano fantastyczne nagrody. O godz. 11 ruszy natomiast wycieczka historyczna po Górze Kalwarii (zbiórka przy ul. ks. Sajny 1). Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o godz. 14.30 na scenie przy ul. Dominikańskiej. Pół godziny później wystąpi teatrzyk dla dzieci, a o godz. 16 piosenki Henryka Warsa będzie śpiewała Cecylia Steczkowska. A o godz. 21.45 zaplanowano coś dla ochłody – Ice Show na ul. 3 Maja, w którym w roli głównej wystąpi tajemniczy, zamaskowany jegomość z piłą łańcuchową, który – przy dźwiękach muzyki – da pokaz rzeźbienia w lodzie. Nieco wcześniej na placu Piechoty zaplanowano dwa koncerty – o 18.30 wystąpi Smolasty, a o 20 gwiazda wieczoru – grupa Pectus. O 21.30 rozpocznie się dyskoteka pod chmurką, która potrwa do godz. 23.
W niedzielę obchody święta gminy zapoczątkuje wycieczka historyczna, która wyruszy o godz. 11 (zbiórka na ul. ks. Sajny 1). O 14 na scenie przy Dominikańskiej wystąpi Kapela Warszawska Staśka Wielanka, o 15 będzie można podziwiać Dziecięcą Akademię Artystyczną, a o 16 – Sentido del Tango. O 17 wystąpi kabaret, a o 18 Silk zaprezentuje największe przeboje grupy Queen. O godz. 15 w kinie uciecha zostanie wyświetlony film „Ocalony, aby ocaleć. Św. Stanisław Papczyński”. Dniom Góry Kalwarii będzie towarzyszyło także wiele innych wydarzeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, w tym dmuchańce, warsztaty kulinarne czy festiwal kolorów.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię