Pełen emocji piknik z grą terenową

0

PIASECZNO Akademia Rodziny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie zaprosiła w zeszłą niedzielę wszystkie dzieci z terenu gminy Piaseczno wraz z rodzicami lub opiekunami na bezpłatny piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny

Impreza cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wspólna zabawa rozpoczęła się od rodzinnej gry terenowej poświęconej emocjom, która została przygotowana przez organizatorów zarówno w polskiej, jak i ukraińskiej wersji językowej. „Archipelag Emocji – wyprawa w nieznane!”, w którym wzięło udział kilka tysięcy osób, wystartował w samo południe na Skwerze Kisiela, a zakończył się na Stadionie Miejskim w Piasecznie.

Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania naszym wydarzeniem – mówi inspektor Karolina Patocka, koordynatorka wolontariatu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Piasecznie. – Główną bohaterką gry była Basia – dziewczynka, która razem ze swoją mamą przeprowadziła się do nowego miasta, zostawiając w dawnym miejscu znajomych. Po przyjściu do nowej szkoły czuła się bardzo zagubiona, co spowodowało, że pogubiła swoje emocje, takie jak radość czy ciekawość świata. Uczestnicy gry mieli za zadanie przejść po punktach (wyspach emocji) i zebrać je, żeby potem oddać dziewczynce – tak żeby Basia mogła z powrotem zacząć czuć.

Organizatorzy oceniają, że prawie połowę uczestników zabawy stanowili goście z Ukrainy.
Ci, którzy wzięli udział w naszej grze po raz pierwszy byli bardzo pozytywnie zaskoczeni – mówi Wioletta Urban, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie. – Wspólna zabawa pozwoliła nie tylko na integrację dwóch narodów, ale i zostawienie za sobą negatywnych emocji, o co nam właśnie chodziło.
Grze towarzyszył również rodzinny piknik na Stadionie Miejskim w Piasecznie, podczas którego atrakcjami były: animacje dla dzieci, dmuchańce i zjeżdżalnie, malowanie buziek, fotobudka, bańki mydlane, darmowa wata cukrowa i słodycze, szczudlarze, postaci z bajek oraz konkursy z nagrodami z okazji 100-lecia piaseczyńskiego sportu.

– Zapraszamy wszystkie osoby do projektu socjalnego Akademia Rodziny przy MGOPS – zachęca Wioletta Urban. – Na chętnych, którzy się się do nas zgłoszą, czekają ciekawe szkolenia i warsztaty dla rodzin oraz imprezy integracyjne. Chciałabym podkreślić, że – podobnie jak wszystkie nasze działania od lutego – są one otwarte również dla osób z Ukrainy i prowadzone są zarówno po polsku, jak i po ukraińsku.
Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię