Pensja dla burmistrza, diety dla radnych

7

PIASECZNO Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej ustalono wynagrodzenie dla burmistrza oraz zasady naliczania diet radnych

Wynagrodzenie dla Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno posiada kilka składowych. Wynagrodzenie zasadnicze – 10 400 zł, dodatek funkcyjny – 3 416 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% łącznej funkcyjnego tj. 4 144, 80 zł oraz dodatek za wieloletnią pracę:
– 19% wynagrodzenia zasadniczego w okresie od 01.08.2021 r. do 30.09.2021 r. tj. 1.976 zł – 20% wynagrodzenia zasadniczego od 01.10.2021 r. tj. 2.080 zł złotych.
Łącznie burmistrz zarobi więc 20 041 złotych.
– Musimy pamiętać, że praca burmistrza wiążę się z odpowiedzialnością – powiedział Artur Maicki Przewodniczący Komisji Finansów i Inwestycji. – Jest to praca 24 godziny na dobę.
Udziału w głosowaniu nie wzięła radna Dorota Kłos, natomiast czworo radnych PiS (Michał Mierzwa, Renata Mirosław, Wojciech Ołdakowski, Paweł Poncyljusz) wstrzymało się od głosu.

Diety dla radnych
Ustala się podstawę do naliczania diet dla radnych w wysokości 75 proc. od 2,4 krotności kwoty bazowej określanej corocznie w ustawie budżetowej, a więc 3 220,96 złotych.
Dla przewodniczącego rady miejskiej przewidziano 45 proc. podstawy, a więc 1449 zł, dla wiceprzewodniczącego 1353 zł, dla przewodniczącego komisji 1288 zł.
Za udział w sesji Rady Miejskiej radni otrzymają 25 proc. podstawy, a więc 805 zł, za udział w komisji 10 proc. podstawy tj. 322 złotych.
Ustalono jednej, że wysokość diet przysługujących radnemu, nie może przekroczyć w ciągu miesiąca 85 % podstawy, więc kwoty 2738 złotych.

7 KOMENTARZE

  1. Jaka odpowiedzialność, przed kim. Na pewno nie przed mieszkańcami, Burmistrz co najwyżej odpowiada przed kumitetem swojej partii. Za samo utrzymywanie na stanowisku swojego zastępcy powinien być odwołany, niestety ustawa o referendach uniemożliwia praktycznie odwołanie ze stanowiska. Partyjni kumple załatwili podwyżkę za która my zapłacimy.
    Na marginesie jakoś cicho jest z płaceniem przez burmistrza za parking pod urzedem

  2. Według kalkulatora wynagrodzeń burmistrz dostanie 14 244 zł netto. Pytanie ile burmistrz Piaseczna dostawał przed podwyżką i ile ta podwyżka wynosi? Ale jest ta pensja niżej od pensji prezesów piaseczyńskich spółek.

  3. Najlepsze jest to ze powiedział ze będzie płacił tak jak mieszkańcy za parkingi w Piasecznie a zrobił sobie i wszystkim radnym karty VIP i w całym Piasecznie parkują za darmo.

  4. Dobre PZPR owskie wzory są nieśmiertelne. Jest nadzieja bo Kukiz zgłosił projekt aby referenda lokalne nie miały limitu frekwencji. Wtedy będzie szansa odwołania towarzyszy

  5. W zasadzie niczego się nie spodziewałem. Kiedyś aparatczyk z ramienia PZPR zatrudnił by na stanowisku zastępcy fachowca, wszak ktoś musiał pracować. teraz to nawet burmistrz pewny swej pozycji nawet nie odpowie na zarzuty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię