PIŁKA NOŻNA Szesnasta edycja Memoriału im. Walentego Kazubka zgodnie z oczekiwaniami, obfitowała w wiele sportowych emocji. Pierwszego dnia zmierzyli się ze sobą oldboye, a drugiego seniorzy

Michał Ambrozik – Król strzelców

Oprócz czysto piłkarskiej rywalizacji ważnym aspektem imprezy jest coroczne upamiętnienie Walentego Kazubka – zasłużonego, wieloletniego prezesa piłkarskiego Jedności Żabieniec. Wśród oldboyów tytuł najlepszej drużyny z zeszłego roku obronił zespół Kasztan Team, pokonując w meczu finałowym 2:1 KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie. Trzecie miejsce wywalczyło z kolei „Stare” KS Piaseczno, zwyciężając 2:0 Jeziorkę Prażmów.
W turnieju seniorów, uchodzącym za nieoficjalne mistrzostwa powiatu piaseczyńskiego w piłce halowej, zabrakło tym razem kilku drużyn, na których udział można było liczyć w poprzednich edycjach. Wobec absencji Korony Góra Kalwaria, FC Lesznowola i Jeziorki Prażmów szansę gry dostał więc zespół spoza naszego powiatu – KS Raszyn.

Decydująca ostatnia akcja

Paweł Reszka – Najlepszy bramkarz

Z początku rywalizacja odbywała się w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W pierwszej z nich nie zawiódł jeden z faworytów turnieju – MKS Piaseczno, który – choć nie odniósł kompletu zwycięstw – spokojnie awansował do fazy pucharowej. Korzystnie zaprezentowali się również zawodnicy obecnego lidera A klasy. Laura Chylice powinna nawet wygrać grupę A, ale w ostatnim spotkaniu chyba nieco zlekceważyła drugą ekipę Jedności Żabieniec i pozwoliła gospodarzom zdobyć jedyne punkty w zawodach. Korzystnie wypadli również goście z Raszyna i amatorska drużyna Football 4 Fun. Grupę B wygrała z kolei Perła Złotokłos, która od samego początku udowadniała swoją postawą, że poważnie podeszła do memoriału. Największym rozczarowaniem może być z kolei postawa innego czwartoligowca. Sparta Jazgarzew przyjechała do Piaseczna w mocno rezerwowym składzie i w efekcie przegrała wszystkie swoje mecze. Zdecydowanie na plus należy za to docenić grę Orła Baniochy, który – podobnie jak KS Konstancin – w dobrym stylu wywalczył prawo gry w fazie pucharowej, a z kolei Walce Kosów zabrakło do tego celu naprawdę niewiele.
O ile w ćwierćfinałach nie było w zasadzie niespodzianek, to prawdziwe emocje zaczęły się w półfinale. Szczególnie ciekawy był zwłaszcza pojedynek Perły z Raszynem, w którym piłkarze ze Złotokłosu zapewnili sobie grę w finale dosłownie w ostatniej akcji meczu. Piaseczno wypunktowało z kolei Laurę Chylice, a szczególnie dobrą partię rozegrał w tym meczu Zbigniew Obłuski, który nie tylko strzelał gole, ale i świetnie asystował. Mecz o trzecie miejsce określić można chyba najlepiej sformułowaniem, że grały wprawdzie dwie drużyny, ale gole strzelała tylko jedna. Raszyn, w przeciwieństwie do Laury, mniej kombinował pod bramką rywala i zamiast rozgrywania kolejnych akcji kombinacyjnych, oddawał celne strzały na bramkę Maksa Litki.

Decydujący cios Ambroziaka

Kamil Matulka – Najlepszy zawodnik

W wielkim finale spotkały się w pełni zasłużenie dwie najlepsze ekipy turnieju. I choć faworytem do zwycięstwa byli raczej biało-niebiescy, to Perła przez cały mecz niemalże dosłownie gryzła parkiet i nie pozwoliła przeciwnikom na zbyt wiele. Pierwszego gola, po prostej stracie Piaseczna na własnej połowie, strzelił Michał Ambrozik. Wyrównał strzałem głową, po szybkim rozegraniu stałego fragmentu gry, Robert Majewski. I kiedy wydawało się już, że o wyniku finału rozstrzygną rzuty karne, na dwie sekundy przed końcem decydujący cios zadał Piasecznu Ambrozik. I już po chwili Perła mogła cieszyć się zwycięstwa w turnieju na środku boiska. Królem strzelców imprezy został Michał Ambrozik, najlepszym bramkarzem – Paweł Reszka (obaj Perła Złotokłos), a najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Kamila Matulkę (MKS Piaseczno).

Jacek Rzepliński, trener Perły Złotokłos
Wahaliśmy się czy zagrać na memoriale, bo tego typu turnieje są kontuzjogenne, a wczoraj jeszcze graliśmy, w tym samym składzie, sparing. Warto było jednak przyjechać. Bardzo się cieszę z tego triumfu. Dzisiaj aż w trzech meczach strzeliliśmy w końcowych sekundach zwycięskie bramki. W finale graliśmy mecz szczególny, bo z Piasecznem, z którym – nie ma co ukrywać – nie kochamy się i nie będziemy się kochać. Gdziekolwiek jednak byśmy nie grali, zawsze robimy to na 100 procent. Pomimo ostatniego miejsca w czwartej lidze, nastroje są u nas pozytywne. Przyszedł do nas z Ursusa Michał Ambrozik i liczymy, że pomoże nam w skutecznej walce o utrzymanie.

Dariusz Zabiżewski, trener Jedności Żabieniec (organizatora turnieju)

Myślę, że weekendowe zawody wypadły okazale pod względem sportowym i organizacyjnym. Cieszymy się, że wspólnie z tak wieloma drużynami możemy tworzyć halowe święto piłki nożnej w naszym powiecie. Miejmy nadzieję, że pamięć o wieloletnim prezesie naszego klubu – Jedności – Walentym Kazubku, dzięki temu turniejowi nigdy nie zginie, a my będziemy mogli integrować nasze piłkarskie piaseczyńskie środowisko każdego roku przy okazji turnieju. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę, przyczynili się do niej oraz ją tworzyli.

Wyniki XVI Memoriału im. Walentego Kazubka:

Grupa A
Jedność II Żabieniec 3-1 Laura Chylice
KS Raszyn 2-0 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie
Football 4 Fun 2-4 MKS Piaseczno
KS Raszyn 3-2 Jedność II Żabieniec
Laura Chylice 2-4 MKS Piaseczno
Football 4 Fun 4-1 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie
MKS Piaseczno 0-0 KS Raszyn
Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 5-0 Jedność II Żabieniec
Laura Chylice 2-0 Football 4 Fun
MKS Piaseczno 2-2 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie
KS Raszyn 0-2 Laura Chylice
Football 4 Fun 3-2 Jedność II Żabieniec
Laura Chylice 2-1 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie
Jedność II Żabieniec 0-1 MKS Piaseczno
KS Raszyn 4-0 Football 4 Fun

Grupa A
1 MKS Piaseczno 5 3 2 0 11 6 5 11
2 KS Raszyn 5 3 1 1 9 4 5 10
3 Laura Chylice 5 3 0 2 9 8 1 9
4 Football 4 Fun 5 2 0 3 9 13 -4 6
5 Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 5 1 1 3 9 10 -1
6 Jedność II Żabieniec 5 1 0 4 7 13 -6 3

Grupa B
KS Konstancin 2-3 Perła Złotokłos
Jedność Źabieniec 3-2 Sparta Jazgarzew
Orzeł Baniocha 2-0 Walka Kosów
Jedność Źabieniec 0-2 Perła Złotokłos
KS Konstancin 2-1 Orzeł Baniocha
Walka Kosów 3-1 Sparta Jazgarzew
Jedność Źabieniec 0-1 Orzeł Baniocha
Sparta Jazgarzew 1-2 Perła Złotokłos
KS Konstancin 1-1 Walka Kosów
Orzeł Baniocha 3-1 Sparta Jazgarzew
Jedność Źabieniec 2-1 KS Konstancin
Perła Złotokłos 1-1 Walka Kosów
KS Konstancin 2-0 Sparta Jazgarzew
Perła Złotokłos 3-1 Orzeł Baniocha
Jedność Źabieniec 1-1 Walka Kosów

Gruba B
1 Perła Złotokłos 5 4 1 0 11 5 6 13
2 Orzeł Baniocha 5 3 0 2 8 6 2 9
3 KS Konstancin 5 2 1 2 8 7 1 7
4 Jedność Źabieniec 5 2 1 2 6 7 -1 7
5 Walka Kosów 5 1 3 1 6 6 0 6
6 Sparta Jazgarzew 5 0 0 5 5 13 -8 0

1/4 Finału

MKS Piaseczno 6-2 KS Konstancin
KS Raszyn 3-0 Jedność Żabieniec
Laura Chylice 2-0 Orzeł Baniocha
Football 4 Fun 2-5 Perła Złotokłos

1/2 Finału

MKS Piaseczno 4-1 Laura Chylice
KS Raszyn 1-2 Perła Złotokłos

Mecz o 3 miejsce

Laura Chylice 0-5 KS Raszyn

Finał

MKS Piaseczno 1-2 Perła Złotokłos

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię