Perła świętowała swoje 70-lecie!

0

PIASECZNO PIŁKA NOŻNA W ostatnią sobotę na stadionie w Złotokłosie odbyły się uroczyste obchody 70-lecia Perły Złotokłos. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla okolicznych mieszkańców szereg atrakcji

Choć oficjalna działalność klubu w Złotokłosie rozpoczęła się w roku 1953, to największe sukcesy sportowe przypadają na ostatnie lata jego funkcjonowania (sezony 2017/2018 i 2018/2019). Zdaniem wielu, najlepszym zawodnikiem w historii klubu był Sylwester Patejuk – znany w kraju, przede wszystkim, z występów w barwach ówczesnego Mistrza Polski Śląska Wrocław.

Nie sposób pominąć również roli wieloletniego, aktualnego wciąż prezesa klubu – Rafała Tchórzewskiego. Prezes na każdym kroku podkreśla olbrzymie znaczenie Perły dla lokalnej społeczności – klub daje możliwość integracji i rekreacji po szkole czy pracy, a także przyciąga na trybuny wielu kibiców. Aktualnie Perła może pochwalić się świetnym (zwłaszcza jak na warunki ligi okręgowej, w której obecnie grają seniorzy) stadionem i tym, że w Złotokłosie, nie tylko ze względu na ograniczone możliwości finansowe, stawia się przede wszystkim na swoich wychowanków i piłkarzy z okolic.

Trwająca przez cały dzień impreza rozpoczeła się od turniejów młodych piłkarzy o wyjątkowy Puchar 70-lecia Perły Złotokłos. Napierw swoje zmagania rozpoczęły drużyny rocznika 2015, a od godziny 12 – rocznika 2016. Jak się okazało, w obu triumfowali ostatecznie młodzi piłkarze Victorii Głosków. Głównym punktem obchodów był z kolei mecz ligi okręgowej, w którym Perła Złotokłos zmierzyła się z Anprelem Nowa Wieś. Goście nie mieli jednak tego dnia specjalnych sentymentów dla gospodarzy i zwyciężyli 1:0.
W trakcie części oficjalnej obchodów prezes Perły otrzymał list z życzeniami i statuetkę od burmistrza Piaseczna oraz list od marszałka województwa Adama Struzika i Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” – przyznawany za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. Klub otrzymał również okolicznościową statuetkę od piaseczyńskiego GOSiR-u oraz pamiątkową plakietkę od Jedności Żabieniec.

W ramach jubileuszu nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Obecne były: dmuchany zamek, różnego rodzaju gry i zabawy, zaś na miłośników słodyczy w klubowej kawiarence czekały pyszne ciasta, lody, słodycze i wiele innych smakołyków. Skorzystać można było także z oferty grilla i pysznego chłopskiego jadła, a na koniec dnia wszyscy chętni mogli jeszcze wziąć udział w zabawie tanecznej.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię