Pętla PKP JEZIORKI dla L39 w nowej lokalizacji

2

PIASECZNO Od czwartku 13 lutego 2020 r. uruchomiona została pętla PKP JEZIORKI w nowej lokalizacji

W związku uruchomieniem funkcjonowania pętli PKP JEZIORKI w nowej lokalizacji oraz dopuszczeniem przejazdu dla autobusów wiaduktem nad linią kolejową w ciągu ul. Karczunkowskiej, od dnia 13 lutego 2020 r.  wprowadza się następujące zmiany:

 1. Do nowej pętli autobusowej, ulokowanej po zachodniej stronie wiaduktu w ciągu ul. Karczunkowskiej skierowane zostają linie autobusowe 209 i L39:
  209, L39 
 • w kierunku krańca PKP Jeziorki:
  URSYNÓW PŁN. / PIASECZNO (SZKOLNA) – … – Puławska – Karczunkowska – droga serwisowa wzdłuż wiaduktu – PKP JEZIORKI 04
 • w kierunku krańców Ursynów Płn., Piaseczno (Szkolna):
  PKP JEZIORKI 03 – Gogolińska – droga serwisowa wzdłuż wiaduktu – Karczunkowska – Puławska – … – URSYNÓW PŁN. / PIASECZNO (SZKOLNA)

2. likwidacji ulega funkcjonowanie pętli tymczasowej i przystanek PKP JEZIORKI 53,
3. uruchamia się funkcjonowanie przystanków:

 • PKP JEZIORKI 03 – zlokalizowany na nowej pętli autobusowej, w rejonie wyjazdu na ul. Gogolińską. Przystanek obowiązuje jako dla wsiadających dla linii 209 i L39.
 • PKP JEZIORKI 04 – zlokalizowany na pętli autobusowej, po skręcie w prawo z drogi serwisowej wzdłuż wiaduktu. Przystanek obowiązuje jako dla wysiadających dla linii 209 i L39.

  Do czasu pełnego wdrożenia stałej organizacji ruchu w tym rejonie przystanki usytuowane na wiadukcie nad linią kolejową nie zostają uruchomione.

Od dnia 13 lutego 2020 r. linie 209 i L39 kursować będą wg specjalnych rozkładów jazdy. Rozkład jazdy L39

Źródło: www.wtp.waw.pl

2 KOMENTARZE

 1. Takie autobusy jak na linii L39 powinny obsługiwać dojazd do linii 709 z PKP Piaseczno. Powinny jeździć co 10 minut. Tak niestety nie będzie, bo zapewne jest to linia Pana Widza (przez Józefosław). Wielka szkoda, że ten autobus jeździ przez wieś Józefosław.

 2. No tak, ale zapomnieliście dodać, że 209 ma być zabrane – informacja ze strony Nasze Zamienie – i ma dojeżdżać tylko do pętli na Baletowej :(. Szkoda, bo to był bardzo dobry dojazd na Ursynów. Do metra, do kina, do cywilizacji…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię