Piasecznianka na Mistrzostwach Świata. Gratulujemy!

0

PIASECZNO W poprzedni weekend 23-24 stycznia 2021 roku we Włoszakowicach odbyły się rekordowe pod względem frekwencji 84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym

Udział w mistrzostwach wzięło ponad 700 zawodników. W zawodach startowało 20 zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego, od młodzika po mastersa. Kolarze z Warszawskiego Klubu kolarskiego zwyciężyli w klasyfikacji klubowej całych mistrzostw pokonując 40 klubów z całej Polski. Indywidualnie zdobyli jeden złoty i jeden brązowy medal.

Dziewczyna na medal z Piaseczna

Koszulkę Mistrzyni Polski juniorek młodszych zdobyła Hanna Mazurkiewicz. Historyczny, pierwszy w klubie medal w elicie wywalczyła mieszkanka Piaseczna – Antonina Białek. Na uwagę zasługują także 5. miejsca: Anny Wiese w elicie pań i Michała Pomorskiego w juniorze, 9. miejsce w kategorii u23 Piotra Kryńskiego oraz miejsce 15. Macieja Jarosławskiego w stawce juniorów młodszych. Większość zawodników WKK zebrała punkty do systemu sportu młodzieżowego, co pozwoli klubowi cały czas się rozwijać.

 Teraz Mistrzostwa Świata

Antonina Białek, medalistka Warszawskiego Klubu Kolarskiego za swoje sukcesy została powołana do kadry Polski na Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym w Belgii, które odbywają się już w ten weekend. Reszta zawodników zakończyła już sezon przełajowy i rozpoczyna przygotowania do letniego sezonu MTB.

Źródło: piaseczno.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię