Piaseczno dla klimatu – konferencja

7

PIASECZNO “Piaseczno dla klimatu” to przewodnie hasło, pod jakim gmina Piaseczno prowadzi działania zmierzające do ograniczenia negatywnych skutków niskiej emisji jak również adaptację do nieuchronnych zmian klimatycznych.

Jesteśmy w Polsce niestety wciąż na początku drogi w walce ze smogiem czy promocją inwestycji w odnawialne źródła energii. Zależy nam jednak aby w naszej gminie te działania nabrały tempa. O tym, co aktualnie gmina robi w zakresie ochrony środowiska i ograniczenia zmian klimatycznych oraz jakie ma narzędzia i plany na najbliższą przyszłość rozmawiać będziemy podczas konferencji, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych 28 listopada o godz. 17.30 do sali konferencyjnej w urzędzie miasta.

Na początku spotkania wręczone zostaną nagrody i dyplomy w konkursie „Podejmij wyzwanie! Przeciwdziałaj niskiej emisji!”.
Następnie wykład pt. „Ocieplenie klimatu – prawda czy mit?” wygłosi dr hab. Jacek Pniewski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Swoje prezentacje z zakresu działań gminy zmierzających do ochrony klimatu przedstawią Burmistrz Daniel Putkiewicz oraz Zastępca Burmistrza Robert Widz.
Na koniec konferencji przewidziano moderowaną dyskusję podczas której będzie można zadawać pytania przedstawicielom urzędu i ekspertowi.

Na okoliczność konferencji przygotowane zostało też specjalne wydawnictwo poświęcone tematowi przewodniemu, które będzie można otrzymać na spotkaniu, a jego wersja elektroniczna udostępniona zostanie na stronie www.piaseczno.eu.

Przewidziana jest też transmisja wideo, dlatego osoby zainteresowane tematem, a które nie będą mogły przybyć osobiście zachęcamy do jej śledzenia na stronie internetowej urzędu oraz kanale youtube gminy.

Biuro Promocji i Kultury

7 KOMENTARZE

  1. Sprawa jest prosta. Wydając zgodę na budowę np. 50 segmentów przy uliczce długości 500 metrów nie wydawać zgody na kominki.

  2. Wieczorem nie da się wyjść na dwór taki smród. Ciekawe czym się pochwalą na tej konferencji…. Sprawdzam czujniki od ponad 3 lat i nie jest ani trochę lepiej. Wręcz bym powiedział że jest gorzej.

  3. A gdzie straż miejska-zgłaszałam wielokrotnie ,że sąsiedzi -ukraińcy -palą gumy ,śmieci itp-nawet nie weszli na posesję-taka zaśmiecona-i na nos stwierdzali czym palą.
    To przekracza poziom absurdu-i my im płacimy za interwencję ?
    Żeby było śmiesznie to im wtedy nie śmierdziało,czarny dym z kopciem i fetor straszny.

  4. Urzędnicy włąśnie — konferencje dyplomy rozmowy itp na kosz podatnika // a mieszkańcy i podatnicy mówią i piszą gdzie te nowe ścieżki rowerowe cała obwodnica Żabieniec , np Chyliczkowska po wprowadzeniu dwukierunkowej wszędzie nawet obwodnicy są wieksze korki (chyba wszyscy to widzą ) —-a korki TO — SPALINY I WŁAŚNIE OMAWIANY KLIMAT —Rowerem strach wyjechać na Chyliczkowską i okolice (zostjae TYLKO chodnik) — to tylko malutkie przykłady ———– /piszcie dalej ————————–I na konferencję koniecznie podrzucić .

  5. Zamiast wydawać kasę na nic nie znaczące prezentacje i opowiastki, niech się wezmą za ściganie tych co rzeczywiście trują mieszkańców Piaseczna. W okolicach nowego kościoła w Piasecznie po zmroku nie da się przejść – w powietrzu aż czarno i smród nie do zniesienia – czym Ci ludzie mieszkający dookoła palą?

  6. Pan z ostatnich 3 minut materiału na YT zadał bardzo dobre pytanie o sankcje dla garstki mieszkańców nic sobie nie robiacych z gadaniny o czystym powietrzu. Niestety Putkiewicz jak zwykle nie odpowiedział merytorycznie na to istotne pytanie. Brak sankcji nie poprawi powietrza którym oddychamy. Po co wspomniany dron jak nie mówi się jasne o karach. Nagonka w lokalnych mediach, kilkadziesiąt mandatów i się zainteresują dofinansowaniem i wymiana pieca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię