Piaseczno dla klimatu – konferencja

7

PIASECZNO “Piaseczno dla klimatu” to przewodnie hasło, pod jakim gmina Piaseczno prowadzi działania zmierzające do ograniczenia negatywnych skutków niskiej emisji jak również adaptację do nieuchronnych zmian klimatycznych.

Jesteśmy w Polsce niestety wciąż na początku drogi w walce ze smogiem czy promocją inwestycji w odnawialne źródła energii. Zależy nam jednak aby w naszej gminie te działania nabrały tempa. O tym, co aktualnie gmina robi w zakresie ochrony środowiska i ograniczenia zmian klimatycznych oraz jakie ma narzędzia i plany na najbliższą przyszłość rozmawiać będziemy podczas konferencji, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych 28 listopada o godz. 17.30 do sali konferencyjnej w urzędzie miasta.

Na początku spotkania wręczone zostaną nagrody i dyplomy w konkursie „Podejmij wyzwanie! Przeciwdziałaj niskiej emisji!”.
Następnie wykład pt. „Ocieplenie klimatu – prawda czy mit?” wygłosi dr hab. Jacek Pniewski z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Swoje prezentacje z zakresu działań gminy zmierzających do ochrony klimatu przedstawią Burmistrz Daniel Putkiewicz oraz Zastępca Burmistrza Robert Widz.
Na koniec konferencji przewidziano moderowaną dyskusję podczas której będzie można zadawać pytania przedstawicielom urzędu i ekspertowi.

Na okoliczność konferencji przygotowane zostało też specjalne wydawnictwo poświęcone tematowi przewodniemu, które będzie można otrzymać na spotkaniu, a jego wersja elektroniczna udostępniona zostanie na stronie www.piaseczno.eu.

Przewidziana jest też transmisja wideo, dlatego osoby zainteresowane tematem, a które nie będą mogły przybyć osobiście zachęcamy do jej śledzenia na stronie internetowej urzędu oraz kanale youtube gminy.

Biuro Promocji i Kultury

7 KOMENTARZE

  1. Wieczorem nie da się wyjść na dwór taki smród. Ciekawe czym się pochwalą na tej konferencji…. Sprawdzam czujniki od ponad 3 lat i nie jest ani trochę lepiej. Wręcz bym powiedział że jest gorzej.

  2. A gdzie straż miejska-zgłaszałam wielokrotnie ,że sąsiedzi -ukraińcy -palą gumy ,śmieci itp-nawet nie weszli na posesję-taka zaśmiecona-i na nos stwierdzali czym palą.
    To przekracza poziom absurdu-i my im płacimy za interwencję ?
    Żeby było śmiesznie to im wtedy nie śmierdziało,czarny dym z kopciem i fetor straszny.

  3. Urzędnicy włąśnie — konferencje dyplomy rozmowy itp na kosz podatnika // a mieszkańcy i podatnicy mówią i piszą gdzie te nowe ścieżki rowerowe cała obwodnica Żabieniec , np Chyliczkowska po wprowadzeniu dwukierunkowej wszędzie nawet obwodnicy są wieksze korki (chyba wszyscy to widzą ) —-a korki TO — SPALINY I WŁAŚNIE OMAWIANY KLIMAT —Rowerem strach wyjechać na Chyliczkowską i okolice (zostjae TYLKO chodnik) — to tylko malutkie przykłady ———– /piszcie dalej ————————–I na konferencję koniecznie podrzucić .

  4. Zamiast wydawać kasę na nic nie znaczące prezentacje i opowiastki, niech się wezmą za ściganie tych co rzeczywiście trują mieszkańców Piaseczna. W okolicach nowego kościoła w Piasecznie po zmroku nie da się przejść – w powietrzu aż czarno i smród nie do zniesienia – czym Ci ludzie mieszkający dookoła palą?

  5. Pan z ostatnich 3 minut materiału na YT zadał bardzo dobre pytanie o sankcje dla garstki mieszkańców nic sobie nie robiacych z gadaniny o czystym powietrzu. Niestety Putkiewicz jak zwykle nie odpowiedział merytorycznie na to istotne pytanie. Brak sankcji nie poprawi powietrza którym oddychamy. Po co wspomniany dron jak nie mówi się jasne o karach. Nagonka w lokalnych mediach, kilkadziesiąt mandatów i się zainteresują dofinansowaniem i wymiana pieca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię