Piaseczno Fight Night

0

PIASECZNO W budynku GOSiR odbyła się już ósma edycja Piaseczno Fight Night. W trakcie gale odbyło się siedem walk w formułach K-1 Rules i Full Contact – w tym pojedynek o zawodowe Mistrzostwo Polski PZKB

Na gali wystąpili, między innymi, zawodnicy młodego pokolenia z klubu X Fight Piaseczno – medaliści tegorocznych Mistrzostw Europy – Oliwia Ściągaj i Rafał Wójcik. Niestety, tym razem aktualny Mistrz Świata Łukasz Wichowski nie mógł walczyć z powodu kontuzji

– Pojedynki stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte – uważa Mariusz Niziołek, trener X Fight Piaseczno. – Oliwia Ściągaj rywalizowała z Mistrzynią Polski z kategorii wyższej. Podczas walki ich umiejętności stały na podobnym poziomie, a kluczowe znaczenie miały warunki fizyczne. Kamila Dusza z Radomia była sporo wyższa od Oliwii i dobrze wykorzystała zasięg ramion. Oliwka lepiej kopała, lecz nie mogła zniwelować różnicy dystansu i przedostać się do półdystansu. Sędziowie wypunktowali 3:0 dla Kamili, lecz moim zdaniem różnica była niewielka i śmiało można było wskazać w dwie strony.

Rafał Wójcik stoczył z kolei bardzo zaciętą walkę z Kamilem Śmigielskim z Łukowa. Spotkali się już wcześniej, a wówczas nasz zawodnik przegrał. Tym razem reprezentant Piaseczna nie pozostawił złudzeń i śmiało ruszył na przeciwnika, wygrywając każdą rundę. Pojedynek obfitował w spektakularne wymiany ciosów pomiędzy zawodnikami.

– W trzeciej rundzie Rafał kilkukrotnie mocno trafił Kamila i było blisko zakończenia walki przed czasem – mówi Mariusz Niziołek. – Kamil jednak przetrwał i odpowiadał kontrami, a obaj kończyli walkę skrajnie zmęczeni.

Jak się okazało, w trakcie tegorocznej edycji gali żaden z zawodników nie wygrał swojego pojedynku przed czasem, ale wszystkie rozstrzygnięte zostały jednogłośnymi decyzjami sędziów.

Fot. Krzysztof Bruliński w starciu z Mateuszem Siedleckim

Grzegorz Tylec

 

Walki na 8. Piaseczno Fight Night

Walka 1
Kamila Dusza (Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) – Oliwia Ściągaj (Xfight Piaseczno) 3:0 -63kg. 3×2 min Full contact.
Walka 2
Karol Mamerski ( ks.Dragon Starachowice) – vs. Emil Chorażkiewicz (Palestra Warszawa) 0:3 -75kg PROAM 3X3 min K-1
Walka 3
Dominik Grzęda (TKKF Siedlce) – Mateusz Gola ( Stowarzyszenie Wiśniewski Kickboxing Lesznowola) kat.-91kg PROAM K1 3:0
Walka 4
Mateusz Siedlecki (Palestra Wwa) – Krzysztof Bruliński (Ninja Academy Warszawa) kat.-71 kg PROAM – K1. 0:3
Walka 5
Kamil Ścigielski (KSW Łuków) – Rafał Wójcik (X Fight Piaseczno) – 67 kg. Full contact. 0:3
Walka 6
Marcin Kaliński (Palestra Warszawa) – Adrian Gunia (Ks. Starachowice) kat. -63,5 kg walka rankingowa K1. 0:3
Walka 7
Patryk Kocaj (SSW Jarosz Fight Club Rabka Zdrój ) – Daniel Kolasiński (Palestra Wawa) kat.-75kg. K1 Walka o tytuł Zawodowego Mistrza Polski. 0:3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię