Piaseczno gromi Sokołów Podlaski

MKS Piaseczno

PIŁKA NOŻNA Aż 5:0 wygraliśmy w sobotę z czwartoligowym Sokołowem Podlaskim. To pierwsze zwycięstwo MKS-u Piaseczno w serii zimowych sparingów

Podopieczni Tomasza Grzywny dominowali nad rywalami już od pierwszego gwizdka, ale na gola przyszło nam czek aż do drugiej połowy. W pierwszych 45 minutach mimo groźnych sytuacji pod bramką rywali brakowało nam właściwego wykończenia. Niecelnie strzelał Paweł Grodzki, niecelnie główkował Kacper Jadacki, a bramkarz gospodarzy wyłapywał wszystkie piłki. Bramka Sokołowa Podlaskiego była jak zaczarowana.

Odczarował ją dopiero w 58. minucie Dominik Witkowski dając nam prowadzenie 1:0. Dosłownie pięć minut później przewagę zwiększył Maciej Bubca. Na trzeciego gola trzeba było czekać do 73. minuty, gdy Igor Mińkowski zagrał na lewe skrzydło do Filipa Jadackiego, a ten skierował piłkę na środek do Pawła Bylaka, który posłał ją do siatki.

Chwilę później dogodną sytuację do strzelania honorowego gola mieli goście. Strzał na naszą bramkę okazał się jednak minimalnie niecelny. W 80. minucie Filip Jadecki dośrodkował w pole karne do Dominika Witkowskiego, który efektowną główką pokonał bramkarza gości zdobywają czwartego gola.

Pięć minut później biało-niebiescy ustalili wynik spotkania na 5:0. Maciej Bubiec w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza, ale dobrze ustawiony Paweł Bylak przejął piłkę i bezbłędnie posłał ją bramki.

Za tydzień MKS Piaseczno czeka ostatni sparing, przeciwko grającej w Centralnej Lidze Juniorów Legii Warszawa, a za dwa tygodnie – pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej, czyli wyjazd na Błoniankę Błonie.

MKS Piaseczno 5:0 Podlasie Sokołów Podlaski

Bramki: 58′, 80′ Witkowski, 63′ Bubiec, 74′, 85′ Bylak

Skład: Wąszewski (46′ Drązikowski) – K.Jadacki (46′ zawodnik testowany), Michalak, Majewski (46′ Dobies), Mińkowski – Breś (46′ F.Jadacki), A.Szewczyk (46′ Dylewski) – Witkowski, Korczakowski (46′ Bubiec), Ł.Krupnik – Grodzki (46′ Bylak)