Piaseczno klimatycznie odporne – kolejna debata

0

W czwartek 16 marca 2023 r. zaplanowana jest druga z siedmiu debat w ramach pierwszego etapu konsultacji dotyczących prac nad Strategią Rozwoju Gminy Piaseczno do roku 2040.

Gmina Piaseczno rozpoczęła prace nad dokumentem, który nakreśli kierunki rozwoju aż do 2040 roku. Kieruje nimi dr hab. Wojciech Dziemianowicz, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W marcu i kwietniu zrealizowany zostanie cykl siedmiu debat strategicznych, podczas których eksperci przedstawią zagadnienia związane z określonymi obszarami tematycznymi. Spotkania będą transmitowane online i mają charakter prekonsultacji. Zachęcamy do ich śledzenia i aktywnego udziału. Jesienią zaplanowane są konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Gminy Piaseczno, który eksperci przygotują m.in. w oparciu o informacje pozyskane w trakcie debat strategicznych.

Druga z debat zaplanowana jest na czwartek 16 marca 2023 r. o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Spotkania będzie można śledzić również w internecie: Gmina Piaseczno/Facebook.

Tematem debaty „Piaseczno klimatycznie odporne” będzie jakość życia a odporność na zmiany klimatu. Postaramy się odpowiedzieć na pytania czy Piaseczno może być miastem/gminą zeroemisyjną? Co zrobić, by unikać betonozy? Porozmawiamy o świadomości społecznej dotyczącej działań na rzecz klimatu, rozwoju błękitno-zielonej infrastruktury, o gminie zielonej i przez to bezpiecznej.

Biuro Promocji i Kultury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię